Bitcoin

Bitcoin ponownie wzrośnie – uważa analityk Fundstrat

Robert Sluymer z Fundstrat uważa, że Bitcoin i wiele altcoinów wkrótce doświadczy znacznych wzrostów cen. Swoją prognozę oparł na analizie […]

Data publikacji: 13 czerwca 2019

bitbay

Robert Sluymer z Fundstrat uważa, że Bitcoin i wiele altcoinów wkrótce doświadczy znacznych wzrostów cen. Swoją prognozę oparł na analizie technicznej.

Bitcoin ponownie testuje 9 000 USD?

Według Bloomberga, analityk finansowy Fundstrat spodziewa się dalszych wzrostów na rynku kryptowalut. Sugeruje, że w przypadku większości cyfrowych walut wkrótce zobaczymy kontynuacje hossy, która trwa już ponad dwa miesiące. On sam oczekuje, że Bitcoin rozpocznie kolejny rajd cenowy z obecnych poziomów w kierunku następnego oporu, tj. między 8 800 a 9 000 USD.

Cena Bitcoina zyskała ponad 3 000 USD w maju, przekraczając poziom 6 000 USD. Kurs doszedł nawet do 9 100 USD, ale tam rozpoczęła się korekta. Ponieważ BTC „nie chce spaść” nawet poniżej poziomu 7 000 USD, coraz większa liczba analityków uważa, że ​​kryptowaluta znalazł nowy poziom wsparcia na 8 000 USD.

Poziom oporu wynoszący 9 000 USD będzie miał kluczowe znaczenie przy ustalaniu, czy BTC może przebić pułap 10 000 USD przed rozpoczęciem trzeciego kwartału 2019 roku. Jeśli to nie nastąpi, nadal realna jest korekta o 20-30% – sugerują analitycy.

Polski anonimowy analityk, NexusHash twierdzi, że:

„Dość szybko osiągnęliśmy górny poziom fibo 161.8 % gdzie cena wynosiła $8500, kurs został nawet nadbity, aż do $9100 co było dość sztuczne i nienaturalne. Mimo wszystko przyszedł czas na oczekiwaną korektę po tak dynamicznych wzrostach. (…) Będzie to raczej ostatnia okazja na zakupy przed kolejnym wybiciem w stronę $10000. Lato będzie raczej nudne z tendencją boczną większej dynami można spodziewać się na jesieni. Co ciekawe wiosenne wzrosty Bitcoina były spowodowane załamaniem na tradycyjnych rynkach akcji, powoli zyskuje on status bezpiecznej przystani mimo sporego ryzyka i zmienności ceny”

Nie tylko BTC

Oprócz Bitcoinów, Sluymer uważa, że warto inwestować w Litecoiny. Tu czynnikiem prowzrostowym jest zbliżający się podział nagrody za wykopanie bloku w sieci LTC.

Sluymer spodziewa się tu lekkich wzrostów, ponieważ kryptowaluta zbliża się do punktu oporu na poziomie 145 USD. Litecoin wzrósł o ponad 350% od początku roku, a jego obecna cena wynosi 135 USD.

Koniec bessy

Współzałożyciel Fundstrat, Tom Lee, uważa także, że czeka nas dalsza hossa. Stoi na stanowisku, że przebicie poziomu 10 000 USD doprowadzi do zjawiska FOMO (strachu przed brakiem), więc masowych zakupów kryptowalut.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion