fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Kurs Bitcoin

Bitcoin po 13 000 USD

Reading Time: 2 minutes Bitcoin przed chwilą przebił poziom 13 000 USD na wykresie. Z kolei na polskiej giełdzie BitBay za 1 BTC płaci się już niemal 50 000 […]

Reading Time: 2 minutes

Bitcoin przed chwilą przebił poziom 13 000 USD na wykresie. Z kolei na polskiej giełdzie BitBay za 1 BTC płaci się już niemal 50 000 PLN.

Bitcoin po 13 000 USD

bitcoin 13 000 usdKryptowaluta na dobre chyba zakończyła trend boczny, jaki panował na wykresie przez ostatnie tygodnie. Dziś przebiła pułap 13 000 USD, z kolei na BitBay mocno zbliżyła się do 50 000 PLN za 1 BTC.

Co stoi za tymi wzrostami? Jedni zakładają, że to efekt otwarcia się wreszcie PayPala na BTC. Wczoraj gigant ogłosił, że za kilka tygodni uruchomi w USA usługę, która pozwoli na dokonywaniu zakupów za kryptowalutę. W 2021 r. ta ma być rozszerzona na inne rynki, poza Stanami Zjednoczonymi.

– Przejście do cyfrowych walut jest nieuchronne, niesie za sobą oczywiste korzyści w postaci dostępności, efektywności, szybkości i elastyczność systemu płatności. Pozwala też rządom na bezpośrednie dystrybuowanie środków pomiędzy obywateli – powiedział wczoraj mediom prezes PayPala Dan Schulman. Jak dodał, jego firma jest teraz zainteresowana „współpracą z bankami centralnymi i regulatorami na całym świecie w celu nakreślenia roli, jaką cyfrowe waluty będą odgrywały w globalnych finansach i handlu”.

To jednak nie koniec. W USA Demokraci i Republikanie dogadują się już w kwestii uruchomienia kolejnego pakietu stymulacyjnego dla amerykańskiej gospodarki. Spór trwa od paru tygodni, ale pojednawcze sygnały m.in. z Białego Domu sugerują, że konflikt jest zażegnany i wkrótce rynki zaleje nowa fala dolarów.

Ethereum i altcoiny

Nie gorzej na wykresie radzą sobie inne kryptowaluty. Za 1 ETH płaci się teraz 412 USD, czyli aż 10 proc. więcej niż tydzień temu i 8 proc. więcej niż wczoraj. Rośnie też cena XRP. Za 1 token należy zapłacić dziś 0,26 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.