Bitcoin po 100 tys. USD dzięki polityce FED?

Bitcoin
bitbay zonda

Wiele czynników przyczynia się do wzrostów kursu głównej kryptowaluty. Pojawiają się sygnały, że Bitcoin może kosztować nawet 100 tys. USD.

Najnowsze posunięcia Rezerwy Federalnej USA mogą napędzić kolejną falę wzrostów na Bitcoinie. 19 czerwca 2019 r. Jerome Powell, prezes Fed, ogłosił bowiem decyzję o utrzymaniu poziomu stóp procentowych, które i tak znajdują się na dość wysokim poziomie.

Rezerwa federalna a Bitcoin

Coraz więcej wskazuje na to, że ekonomia i rosnąca liczba zagrożeń geopolitycznych wywierają presję na urzędników Rezerwy Federalnej, aby przyspieszyć decyzję dot. obniżki stóp procentowych. Inwestorzy na giełdach obstawiają, że będzie to miało miejsce już w lipcu, powodując tym samym sporą presję na dolara.

Z kolei zwolennicy kryptowalut uważają, że obniżka stóp procentowych przez Fed doprowadzi do mocnego skoku kursu w przypadku Bitcoina i złota. Tak uważa np. analityk Paul La Monica.

Zjawisko obniżania kursu stóp procentowych przez Fed, co może przełożyć się na spadek kursu dolara, jest postrzegane jako pozytywne zarówno dla Bitcoina, jak i złota, ponieważ oba aktywa są traktowane jako alternatywne do walut fiducjarnych. Złoto z powodu swojej historycznej i tradycyjnej wartości. Kryptowaluta z kolei powstała niejako jako rodzaj buntu w stosunku do banków, więc problemy tradycyjnych pieniędzy mogą jej sprzyjać.

Ponadto w ubiegłym tygodniu przewodniczący Fed Jerome Powell i jego odpowiednik w Banku Anglii, Mark Carney, twierdzili, że należy zachować “otwarty umysł” w kwestii kryptowalut. Ten drugi uważa, że należy w końcu mądrze uregulować rynek krypto-aktywów. Zdaniem La Monica to ostatnie pozytywnie odbije się na kursie BTC, ponieważ zwiększy wiarygodność kryptowaluty i zaufanie w stosunku do niej ze strony dużych inwestorów.

Dodajmy, że ceny złota dobiły do 1400 dolarów za uncję, poziomu najwyższego od września 2013 roku. To jednak nie tylko kwestia polityki Fed, ale także obawy przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czy dot. wojny handlowej, jaka toczy się na linii USA a Chiny. Do konfliktów prowadzonych przez Stany Zjednoczone może dojść jeszcze wojna z Iranem. Niepokój sprzyja kruszcom i kryptowalutom…

Tagi
bitcoin cena bitcoin fed bitcoin kurs btc cena btc kurs cena bitcoina cena btc kurs bitcoin kurs btc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.