fbpx

Bitcoin

Bitcoin osiągnął ATH w 7 krajach

Dane liczbowe dotyczące kryptowalut, opracowane przez przedsiębiorcę i komentatora rynku, Alistaira Milne’a, pokazują, że w tym tygodniu Bitcoin osiągnął ATH, […]

Dane liczbowe dotyczące kryptowalut, opracowane przez przedsiębiorcę i komentatora rynku, Alistaira Milne’a, pokazują, że w tym tygodniu Bitcoin osiągnął ATH, aż w siedmiu walutach.

W przyszłości dołączą kolejne waluty

Tygodniowe wzrosty Bitcoina wyniosły w ciągu nocy w środę ponad 15%. Cena BTC osiągnęła 13 200 dolarów, a następnie powróciła do poziomu 12 800 dolarów (w momencie pisania tego artykułu).

Tak szybkie wzrosty zaskoczyły wiele osób i pojawiły się w czasie, kiedy waluty fiducjarne wielu krajów – szczególnie waluty krajów rozwijających się – zmagały się z pandemią koronawirusa i skutkami reakcji ekonomicznych banków centralnych.

Ostatnim razem, gdy Bitcoin kosztował około 13 000 dolarów, a nawet gdy pod koniec 2017 r. osiągnął ATH na poziomie 20 000 dolarów, sytuacja gospodarcza wyglądała zupełnie inaczej.

Na przykład w Brazylii, gdzie 1 BTC kosztuje obecnie więcej reali niż kiedykolwiek wcześniej, wartość krajowej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara spadła o 28% w ciągu jednego roku.

Brazylia, licząca 209 milionów mieszkańców, była największym krajem na liście Milne. Pozostałe to Turcja, Argentyna i Wenezuela, a łączna liczba ludności wszystkich wymienionych krajów wynosi 450 milionów.

Milne prognozuje ponadto, że do listy wkrótce dołączą Rosja i Kolumbia, a w pewnym momencie będą to już „wszystkie inne waluty fiat”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.