Bitcoin oficjalnie wyprzedza PayPal pod względem kapitalizacji

2020-10-23 Kryptowaluty

Od czasu, gdy PayPal ogłosił wprowadzenie Bitcoina (BTC) do swojej platformy, kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty przekroczyła market cap samego PayPala. […]

Od czasu, gdy PayPal ogłosił wprowadzenie Bitcoina (BTC) do swojej platformy, kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty przekroczyła market cap samego PayPala. Ironia?

W momencie pisania tego artykułu, kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi 239 877 416 968 dolarów, niedawno przewyższając PayPal na liście największych akcji, ETF, i aktywów kryptograficznych – AssetDash. Bitcoin zajmuje obecnie 21 miejsce w rankingu, tuż nad PayPalem, którego market cap wynosi 238 578 822 000 dolarów.

Ilekroć firma, aktywo, lub jakikolwiek inny podmiot wyprzedza rywala w wycenie, kryptowalutowa branża nazywa takie zdarzenie jako „flippening”. W 2017 r. wiele osób spekulowało na temat potencjalnego flippeningu Ethereum (ETH), co oznaczałoby, że kapitalizacja ETH przekroczyłaby kapitalizację BTC. Na dzień dzisiejszy, żadnej z kryptowalut nigdy nie udało się przekroczyć market capu Bitcoina.

PayPal wchodzi w kryptowaluty

W dniu 21 października PayPal potwierdził spekulacje, że w 2021 roku, planuje wprowadzić na swoją platformę płatniczą Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). W przypadku dokonywania transakcji, kryptowaluty zostaną automatycznie zamienione na gotówkę i do sprzedawcy dotrą w postaci fiatów.

Aby umożliwić świadczenie krypto usług w swojej sieci, Paypal nawiązał współpracę z Paxos Trust Company. Na początek spółka pozwoli na zakup i sprzedaż czterech cyfrowych walut, do których należą Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

W najbliższych tygodniach, klienci PayPal w Stanach Zjednoczonych będą mogli kupować i sprzedawać cyfrowe waluty bezpośrednio w portfelu online. Chociaż funkcja póki co będzie dostępna tylko w USA, firma w przyszłości planuje rozszerzyć usługę globalnie.

Paypal umożliwi też dokonywanie zakupów za pomocą kryptowalut. Usługa jest przewidziana na przyszły rok i umożliwi użytkownikom dokonywanie zakupów u ponad 26 mln dostępnych w sieci firmy sprzedawców.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

Tagi
bitcoin btc kryptowaluty PayPal

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.