Bitcoin

Bitcoin odnotował drugie najwyższe miesięczne zamknięcie w historii

Według danych z CryptoCompare, dzień po 12. rocznicy opublikowania białej księgi, Bitcoin zdołał zamknąć miesiąc październik na poziomie 13 801 […]

Data publikacji: 1 listopada 2020

bitbay

Według danych z CryptoCompare, dzień po 12. rocznicy opublikowania białej księgi, Bitcoin zdołał zamknąć miesiąc październik na poziomie 13 801 dolarów. Jest to drugie najwyższe zamknięcie w historii.

wykres btc

źródło: CryptoCompare

Bitcoin odnotował najwyższe w historii miesięczne zamknięcie – 13 850 dolarów – w dniu 31 grudnia 2017 roku. Był to ten sam miesiąc, w którym cena Bitcoina osiągnęła swoje ATH na poziomie 19 870 dolarów (miało to miejsce dokładnie 17 grudnia 2017 roku).

Popularny kryptowalutowy analityk – Josh Rager, współzałożyciel internetowej platformy do nauki Blockroots, a także doradca kilku blockchainowych startupów, uważa że cena BTC „w najbliższych miesiącach” ma duże szanse na osiągnięcie nowego ATH.

Innym popularnym krypto analitykiem, który wierzy, że cena Bitcoina przekroczy magiczną barierę 20 000 dolarów w najbliższej przyszłości, jest Lark Davis.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”><a href=”https://twitter.com/hashtag/bitcoin?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#bitcoin</a> hit a 2 year high today! 20k is not far away, market is a powder keg ready to explode higher. Get ready!</p>&mdash; Lark Davis (@TheCryptoLark) <a href=”https://twitter.com/TheCryptoLark/status/1322610173819539456?ref_src=twsrc%5Etfw”>October 31, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Michaël van de Poppe, znany holenderski kryptowalutowy inwestor przedstawił swoją prognozę opartą na analizie technicznej:

Aktualna sytuacja Bitcoina

Wczoraj minęło dokładnie 12 lat od momentu publikacji słynnej Białej Księgi (White Paper) Bitcoina, napisanej przez Satoshi’ego Nakamoto. Tzw. manifest Nakamoto opublikowano równe 12 lat temu – 31 października 2008 roku. Od tego czasu branża kryptowalut zmieniła się nie do poznania. W krypto weszły instytucje, banki, a nawet same rządy. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o urodzinach BTC zapraszamy tutaj.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion