davos-2015

Bitcoin na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Biznes

 

Bitcoin będzie jednym z tematów omawianych podczas tegorocznej konferencji Światowego Forum Ekonomicznego, organizowanej jak co roku w szwajcarskim Davos.

 

Tegoroczne spotkanie forum odbędzie się w dniach 21-24 stycznia. Na 23 stycznia zaś w Centrum Kongresowym Seehorn w ramach konferencji zaplanowano seminarium zatytułowane „Od dolarów po bitcoiny” (z ang. From Bucks to Bitcoins).

 

Uczestnicy seminarium będą chcieli odpowiedzieć między innymi na pytanie w jaki sposób masowa popularyzacja walut cyfrowych może wpłynąć na sektor usług finansowych, a także zmienić zachowania klientów.

 

Omówione mają zostać także technologiczne aspekty aktywów cyfrowych jak również zagadnienia związane z regulacjami cyfrowych walut, wpływem kryptowalut na waluty tradycyjne, a także prywatnością danych.

 

Jednym z uczestników konferencji w Davos będzie prezes związanej z bitcoinem firmy Xapo, Wences Casares. Jak mówi, jego zadaniem będzie tam nie tyle pozyskanie nowego rodzaju inwestycji ile rozprzestrzenienie słowa i, jak to ujął, „ewangelizacja” na temat samego Bitcoina.

 

W opinii Cesaresa za około 10 lat współczesne banki będą przypominać bardziej multifunkcyjne firmy telekomunikacyjne, zaś sam Bitcoin będzie istotną częścią tej transformacji.

 

Konferencja w Davos jest spotkaniem prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych (prezydentów, premierów i innych) oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy. Każdego roku bierze w niej udział około 2000 osób.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
2015 bitcoin Davos konferencja kryptowaluty seminarium Światowe Forum Ekonomiczne wykład

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.