Bitcoin

Bitcoin na pierwszej stronie Wall Street Journal

Bitcoin (BTC) po wzroście o 80% w ciągu dwóch miesięcy, zdaje się odzyskiwać zainteresowanie mediów. Wall Street Journal w swoim […]

Data publikacji: 24 listopada 2020

bitbay

Bitcoin (BTC) po wzroście o 80% w ciągu dwóch miesięcy, zdaje się odzyskiwać zainteresowanie mediów. Wall Street Journal w swoim wydaniu z 23 listopada, omówił temat adopcji kryptowalut wśród inwestorów instytucjonalnych. Artykuł w WSJ pojawił się, pomimo że Bitcoin w ostatnim czasie przestał być obecny w mainstreamowych media.

Wg raportu Bitcoin znalazł ostatnio poparcie „miliarderów z Wall Street” Paula Tudora Jonesa i Stanleya Druckenmillera, a także innych osób publicznych, w tym gospodarza radia sportowego.

Oprócz znaczących inwestycji ze strony Grayscale Investments, WSJ podkreśla też rosnący popyt ze strony inwestorów detalicznych, którzy mogą teraz uzyskać dostęp do kryptowalut za pośrednictwem znanych firm świadczących usługi finansowe.

Raport zauważa, że wolumen Bitcoina w Cash App od Square, w trzecim kwartale 2020 r. wyniósł 1,6 mld dolarów. W całym 2019 roku było to tylko 555 mln dolarów. Wzrosty odnotowała też amerykańska giełda ItBit, głownie ze względu na realizowanie krypto usług PayPala.

W tym samym dniu, CEO PayPala – Dan Shulman, podczas wywiadu w CBDC powiedział, że codzienne zwiększanie adopcji Bitcoina sprawi, że kryptowaluty „będą się stawać coraz bardziej walutą niż klasą aktywów.

„Ponieważ papierowy pieniądz powoli rozprasza się i znika z użycia, banki centralne, szczególnie po stronie detalicznej, będą musiały zastąpić papierowy pieniądz cyfrową walutą fiat”.

Jeżeli interesuje cię temat firm publicznych oraz instytucji inwestujących w kryptowaluty, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat. Znajdziesz w nim ranking 7 największych publicznych spółek pod względem zarządzanych Bitcoinów – zarówno tych, które gromadzą BTC w imieniu inwestorów jako fundusze, jak i tych, które traktują krypto jako aktywa rezerwowe.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion