za
youtube news cover 21.10

Bitcoin, kryptowaluty i blockchain – wiadomości z 21 października

2018-10-21
Podsumowania
Binance Launchpool

W dzisiejszych wiadomościach:
✅ DJ Khaled i Floyd Mayweather oskarżeni o udział w scamie
✅ LBMA ustali standardy dla rozwiązania śledzącego łańcuch dostaw złota
✅ Blockchain w handlu energią
✅ Nowy fundusz inwestycyjny – Coinschedule Trecento BC Fund

{youtube}vWZim5mLlRg{/youtube}

DJ Khaled i Floyd Mayweather oskarżeni o udział w scamie

DJ Khaled oraz Floyd Mayweather usłyszeli zarzuty w sprawie wspierania znanego scamu Centra Tech, jako celebryci-naganiacze. Wszystko z powodu, że panowie podpisali umowy o świadczenie usług promocyjnych na rzecz Centra Tech, które okazało się być oszustwem na skalę 32 mln dolarów.

źródło: https://news.bitzamp.com/

 

LBMA ustali standardy dla rozwiązania śledzącego łańcuch dostaw złota

W marcu 2018 Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców (LBMA) zapytało swoich członków “jak śledzić złoto i unikać jego fałszowania?”. Zgłoszono 26 propozycji (w tym IBM), z czego 20 miało związek z technologią blockchain. Z tego powodu LBMA zdecydowało się wydać zbiór standardów, które będą musiały zostać spełnione przez rozwiązania, mające zajmować się łańcuchami dostaw kamieni i kruszców szlachetnych. Faktyczny przetarg i wybór ostatecznego rozwiązania będzie miał miejsce w roku 2019. Jest to ogromny rynek – w 2017 roku, banki zrzeszone pod LBMA dokonały transakcji związanych z wymianą złota na kwotę 6.7 bilionów $.

źródło: https://bitcoinist.com/

 

Blockchain w handlu energią

Japońskie konsorcjum chce stworzyć system do bezpośredniego handlu energią elektryczną oparty o blockchain. Powstało partnerstwo pomiędzy Uniwersytetem Tokio, firmą IT – Japan Unisys, firmą zajmującą się energią elektryczną – Kansai Electric Power oraz Bankiem Mitsubishi UFJ – największym bankiem w Japonii. Współpraca jest skupiona wokół utworzenia dedykowanej platformy, opartej o blockchain, służącej do bezpośredniego handlu energią elektryczną.

źródło: https://www.newsbtc.com/

 

Nowy fundusz inwestycyjny – Coinschedule Trecento BC Fund

Coinschedule, brytyjski portal branży blockchain i firma inwestycyjna Trecento Blockchain Capital ogłosiły uruchomienie wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą “Coinschedule Trecento BC Fund”. Celem funduszu jest inwestycja w spółki z obszaru blockchaina, na wczesnym etapie, w tym nowe tokeny i projekty oferujące udziały.

źródło: https://cryptoprofit.pl/

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności