za
yotube

Bitcoin, kryptowaluty i blockchain – wiadomości z 18 października [wideo]

2018-10-18
Podsumowania

W dzisiejszych wiadomościach:
✅ Licytacja o Bitcoiny

✅ DMG stworzy łańcuch dostaw oparty o blockchain do śledzenia Marihuany

✅ Kryptowalutowe pożyczki

✅ Tron ujawnił swojego “multi miliardowego partnera”

✅ Malta Blockchain Summit 1-2 listopada

 

{youtube}p0E4gjWhwuY{/youtube}

Licytacja o Bitcoiny

Federalna Agencja Egzekucyjna z ramienia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosiła licytację aukcyjną, której “przedmiotem” jest ok. 660 skonfiskowanych Bitcoinów. Aukcja odbędzie się 5 listopada, jednakże uczestnicy chcący wziąć udział powinni zarejestrować się do 31 października i zdeponować 200,000 USD aby móc wziąć udział w aukcji.

Nie jest to pierwsza aukcja organizowana przez administrację USA. W styczniu odbyła się akcja, gdzie do nabycia było 3,800 BTC. W marcu zać, podczas aukcji można było nabyć 2,100 Bitcoinów.

źródło: https://cointelegraph.com/

 

DMG stworzy łańcuch dostaw oparty o blockchain do śledzenia marihuany

Tuż po tym jak Kanada zalegalizowała rekreacyjne spożywanie marihuany, DMG ogłosiło rozpoczęcie prac nad łańcuchem dostaw opartym o blockchain, skierowanym na rynek legalnej marihuany. Jak podaje DMG, w samej Kanadzie rynek marihuany jest obecnie wart ok. 23 mld USD. Na całym świecie wartość tej branży może przekraczać 500 mld dolarów.

źródło: https://dmgblockchain.com/

 

Kryptowalutowe pożyczki

Genesis Global Trading jak dotąd, przez okres ok. 6 miesięcy pożyczyło ekwiwalent 553 mln dolarów w kryptowalutach. Pożyczkobiorcami były i są fundusze hedgingowe, inwestorzy instytucjonalni oraz inne firmy z sektora finansowego. Jak mówi firma “zauważyliśmy znaczący wzrost uczestników rynku, chcących pożyczać jak i udzielać pożyczek w kryptowalutach”. Obecnie firma ma ok. 130 mln dolarów w bieżących pożyczkach.

źródło: https://news.bitzamp.com/

Tron ujawnił swojego “multi miliardowego partnera”

Tron oficjalnie potwierdził nawiązanie współpracy z Baidu. W obecnej chwili współpraca będzie dotyczyły wykorzystywania przez Trona zasobów zdecentralizowanych obliczeń w chmurze świadczonych przez Baidu. Jednak, obydwie firmy zapowiadają przygotowania do masowej popularyzacji i komercjalizacji technologii blockchain. Czy będzie z tego coś więcej? – Czas pokaże.

źródło: https://cryptoprofit.pl/

 

Malta Blockchain Summit 1-2 listopada

Jest to zdecydowanie jedno z największych najbardziej przełomowych wydarzenie świata kryptowalut i blockchaina w tym roku. 1 listopada wchodzą w życie nowe przepisy, które uczynią z Malty idealną jurysdykcję dla firmy z branży kryptowalut i blockchain. W wydarzeniu weźmie udział ok. 5000 przedsiębiorców z obszaru zdecentralizowanych technologii. Wśród nich będą politycy, przedstawiciele firm, naukowcy, twórcy projektów ICO, deweloperzy, inwestorzy i wszyscy Ci, którzy chcą być w centrum wydarzeń trwającej blockchainowej rewolucji.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://bitcoin.pl/

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności