Spis treści

BitBay otrzymuje cios ze strony… Poczty Polskiej

W minionym tygodniu polska giełda BitBay pochwaliła się swoją nową usługą. BitBay umożliwiło swoim klientom wypłaty w oddziałach Poczty Polskiej. W materiałach reklamowych użyto jednak logotypu instytucji pocztowej. Okazało się jednak, że ten krok nie został skonsultowany z samą Pocztą Polską. Ta z kolei zarządała usunięcia jej znaku reklamowego z materiałów promocyjnych. Mało tego, chce uzyskać od giełdy odszkodowanie na cele charytatywne. BitBay ma wpłacić na fundację Pocztowy Dar 50 tys. zł powiększone o 200 zł za każdą rozpoczętą godzinę wykorzystywania logo przez polską firmę z rynku kryptowalut, licząc od godz. 13:00 14 marca 2019 r. Jeśli platforma nie wpłaci pieniędzy, Poczta ma wkroczyć na drogę sądową.

źródło: https://bitcoin.pl/

Bitcoin nie potrzebuje większej skalowalności

Bitcoin, zdaniem niektórych, może osiągnąć sukces dopiero, gdy zostanie poprawiona skalowalność jego sieci. Odmiennego zdania jest współzałożyciel i dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, który uważa, że ​​główna kryptowaluta może nie potrzebować zwiększonego skalowania.

„W ciągu najbliższych dwóch dekad Bitcoin zastąpi złoto jako wiodące aktywo do przechowywania wartości”

– napisał na Twitterze Blumer.

źródło: https://cryptoprofit.pl/

Kakao integruje portfel kryptowalut dla 44 mln użytkowników swoich aplikacji

Kakao to największy konglomerat internetowy w Południowej Korei – zarządza takimi aplikacjami jak: KakaoTalk, KakaoPay, KakaoTaxi, KakaoStory, KakaoStock. Kakao ogłosiło, że zintegruje portfel kryptowlaut ze swoim komunikatorem aby umożliwić korzystanie z kryptowalut nawet użytkownikom nie związanym z rynkiem krypto.

źródło: https://www.ccn.com/

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.