za

Bitcoin, kryptowaluty i blockchain – wiadomości z rynku – 4 lipca 2019 [wideo]

Binance Launchpool

W dzisiejszych wiadomościach:
✅ Bitcoin rośnie w siłę w USA
✅ Ludzie nie chcą FIAT-ów i “hodlują” Bitcoina
✅ Malta, Japonia, Szwajcaria, Chiny i USA stawiają na blockchain
✅ Rynek altcoinów może już się nie podnieść
✅ Czołowe chińskie media chwalą Bitcoina

https://youtu.be/i7rLNtjVqgE

Bitcoin rośnie w siłę w USA

Bitcoin staje się coraz popularniejszy w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej inwestorów zwraca się w stronę aktywów cyfrowych, aby zwiększyć różnorodność swoich portfeli inwestycyjnych. Powyższe wynika z nowych analiz przeprowadzonych przez Coinbase. W ramach badań wiodąca giełda kryptowalut pobrała dane z kombinacji różnych źródeł.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/bitcoin-rosnie-w-sile-w-usa/

Ludzie nie chcą FIAT-ów i “hodlują” bitcoina

Znany rynkowy analityk, Willy Woo, wykazał, że w tegorocznej hossie inwestorzy trzymają Bitcoina, zamiast go sprzedawać i wymieniać na tradycyjne waluty. Z danych wynika, jak niewiele Bitcoinów zmieniło swoich właścicieli w porównaniu do rynków byka w 2014 i 2017 roku. Dodał na koniec, że jeśli para BTC/USD powtórzy zachowania z 2012 roku, to zanim największa kryptowaluta świata odpali główną rakietę w kierunku nowych szczytów, cena może spaść jeszcze do rejonów 7 800-9 000 USD.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoinist.com/bitcoin-investors-are-hodling-during-this-bull-market-data-suggests/

Malta, Japonia, Szwajcaria, Chiny i USA stawiają na blockchain 

Technologia ta od 2017 r. jest odmieniana przez większość przypadków. Kraje, które inwestują w adopcję i rozwój technologii blockchain, zyskają ogromne korzyści ekonomiczne. Zawsze pionierzy ostatecznie zwycięskich technologii zyskują najbardziej. Po cichu liczymy, że za jakiś czas Polska również dołączy do państw stawiających na blockchain.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/top-5-panstw-blockchain/

Rynek altcoinów może już się nie podnieść

Nadszedł czas, aby przestać czekać na „sezon altcoinów” – uważa Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w Arca. Dlaczego rynek altcoinów ma już się nie podnieść? Jego zdaniem rynek kryptowalut jest teraz bardziej rozwinięty niż w 2017 r. Przez to inwestorzy będą kupować tokeny i cyfrowe waluty tylko tych projektów, które coś sobą reprezentują. Szał na – faktycznie czasami bezwartościowe – „alty” już się nie powtórzy.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/rynek-altcoinow/

Czołowe chińskie media chwalą Bitcoina

Xinhua News Agency – rządowy środek medialnego przekazu w Chinach opublikował raport, pokazujący wzrost znaczenia Bitcoina jako bezpiecznej przystani inwestycyjnej, zwłaszcza w dobie napięć politycznych pomiędzy Chinami a USA. Czołowe medium rządowe wyraża uznanie dla Bitcoina i określa go jako kryptowalutę numer 1.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoinist.com/chinese-media-is-all-praises-for-bitcoin/

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności