Wiadomości

Bitcoin, kryptowaluty i blockchain – najważniejsze wiadomości z rynku 10-16 czerwca [wideo]

W dzisiejszych wiadomościach: ✅ Visa, Mastercard, PayPal i Uber inwestują w kryptowalutę Facebooka ✅ PKO Bank Polski z własnym stablecoinem? […]

Data publikacji: 16 czerwca 2019

bitbay

W dzisiejszych wiadomościach:

✅ Visa, Mastercard, PayPal i Uber inwestują w kryptowalutę Facebooka

✅ PKO Bank Polski z własnym stablecoinem?

✅ John McAfee z własną giełdą kryptowalut

✅ Coinbase umożliwi klientom z Europy płacenie kryptowalutami za pomocą kart Visa

✅ Barry Silbert: nadchodzi bańka na Bitcoinie

Visa, Mastercard, PayPal i Uber inwestują w kryptowalutę Facebooka

Źródło zaangażowane w projekt Facebooka powiedziało Wall Street Journal, że kilkanaście firm, w tym Visa, PayPal, Mastercard czy Uber – wszystkie działające w sektorze finansowym, e-commerce, venture capital i telekomunikacyjnym – zainwestowały po 10 milionów dolarów, by móc obsłużyć pojedynczy węzeł w sieci nowej kryptowaluty. Wall Street Journal trzyma się wersji, że będzie ona opublikowana pod szyldem Libra (nie GlobalCoin, jak uważały inne media).

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/visa-i-mastercard-inwestuja-w-token-facebooka/

 

PKO Bank Polski z własnym stablecoinem?

Wiosną ubiegłego roku PKO Bank Polski zarejestrował w Urzędzie Patentowym kilka znaków towarowych kojarzonych z kryptowalutami. Były to: PL coin, Poland coin, Pol coin, Pole coin i Pola coin. Teraz pojawia się kolejny element układanki. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy aż 6 mln złotych na badania banku, które ten będzie prowadził przy współpracy z Politechniką Warszawską. Mają one dotyczyć technologii blockchain, inteligentnych kontraktów oraz emisji i obrotu cyfrowymi tokenami. I właśnie ten ostatni punkt – w kontekście poprzedniej decyzji dotyczącej znaków towarowych – intryguje najbardziej i wzbudza nadzieje na stworzenie polskiego stablecoina.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://cryptoprofit.pl/pko-bank-polski-z-wlasnym-stablecoinem/

 

John McAfee z własną giełdą kryptowalut

John McAfee znowu zaskakuje. Teraz postanowił założyć własną giełdę kryptowalut McAfee Magic. Jak sam napisał na Twitterze, będzie to iście rewolucyjna platforma. Giełda ma umożliwiać manualny, jak i automatyczny trading na rynku kryptowalut. Jest też przyjazna dla początkujących traderów, którzy mogą korzystać na niej z usługi copy tradingu, tzw. “shadow”. Młodzi adepci gry na giełdzie będą mogli kopiować transakcje bardziej doświadczonych inwestorów. Ich środki przy tym pozostają pod ich stałą kontrolą.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/gielda-kryptowalut-mcafee/

 

Coinbase umożliwi klientom z Europy płacenie kryptowalutami za pomocą kart Visa

Coinbase umożliwii swoim użytkownikom z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Włoch, Irlandii i Holandii płacenie kartami Visa. Karta będzie miała formę typowej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej na smartfon (systemy operacyjne Android i iOS). Klient będzie mógł z pozycji aplikacji wybrać, którą kryptowalutę chce wykorzystać w transakcji. Po jej dokonaniu w sklepie, Coinbase automatycznie przekonwertuje daną cyfrową walutę na walutę fiducjarną (potrącając za to niewielką opłatę).

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/karty-visa-coinbase/

 

Barry Silbert twierdzi, że nadchodzi bańka na Bitcoinie

Założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group, uważa, że bessa na rynku kryptowalut definitywnie się zakończyła i przed nami „krypto-wiosna”, czyli hossa. Sugeruje też, że czeka nas nowa bańka. Silbert mówi – Jeśli porównać dzisiejszą infrastrukturę w stosunku do miejsca, w którym znajdowała się ona tuż przed ostatnim rynkiem byka w 2017 r., to jest to naprawdę noc i dzień. I tak teraz nie chodzi o to, czy pieniądze instytucjonalne przejdą do tej klasy aktywów, ale o to, kiedy.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/barry-silbert-nadchodzi-banka/

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion