ben armstrong

Bitcoin może oberwać w czasie kryzysu – uważa Joe007

Wiadomości

Znany w świecie Twittera Joe007, który niedawno powrócił na ten portal po prawie dwumiesięcznej przerwie, mówi, że zainwestuje w stablecoina Tethera (USDT) i złote sztabki. To jednak jego plan awaryjny na wypadek rozpoczęcia się kryzysu gospodarczego na większą skalę.

Kryzys instrumentów pochodnych

Zauważa, że ​​obecne szacunki wartości nominalnej globalnych instrumentów pochodnych wynoszą około 1 biliarda USD, a to ponad 4000 razy więcej niż obecna kapitalizacja rynku kryptowalut.

Czy wiesz, że najwyższy szacunek globalnej wartości referencyjnej instrumentów pochodnych wynosi 1 biliard USD? To 4000 razy więcej niż obecna rynkowa wartość kryptowalut, aby pokazać wam trochę szerszą perspektywę – napisał na Twitterze.

Nawiązał też do podlinkowanego przez siebie raportu Visual Capitalist. W tym za pomocą grafiki pokazano poziomy, na których są współczesne rynki.

Grafika pokazała jedno: jak małym rynkiem jest ten dot. kryptowalut w porównaniu ze “starymi rynkami”.

Joe007 uważa, że jeśli rozpocznie się kryzys instrumentów pochodnych uderzy to też mocno w kryptowaluty.

Przyszłość Bitcoina

joe007Jest też zaskakująco sceptyczny w kwestii najbliższej przyszłości BTC. Jest zdania, że “gdyby cykl kursu działał tak samo jak poprzednio”, poziom ok. 50 proc. poprzedniego ATH (czyli miejsce, gdzie jesteśmy teraz, ok. 10 000 USD) byłby rozsądnym poziomem dla fazy konsolidacji. Tyle że uważa, że ta “faza konsolidacji została zniekształcona” z powodu tego, co działo się po bańce, wszystkiego co było “napędzonego dźwignią”. – Jesteśmy na nieznanych wodach – dodał.

Joe od dawna wierzy jednak w to, że Bitcoin może być czymś więcej niż walutą i nazwał go „niepolitycznym, niepodlegającym konfiskacie, samowystarczalnym, bardzo twardym pieniądzem”, który z czasem będzie miał wpływ na społeczeństwo.

Najwyższa cena za 1 BTC w historii wynosi dokładnie 20 089 USD. W momencie pisania tego tekstu cena kryptowaluty wynosiła około 9 200 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitccoin kurs bitcoin kryzys cena btc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.