Wiadomości

Bitcoin jest niemal tak duży jak Bank of America

Ponieważ ceny kryptowalut nadal rosną na wykresie, kapitalizacja rynkowa Bitcoina prawie osiągnęła poziom kapitalizacji rynkowej Bank of America. Bank of […]

Data publikacji: 9 sierpnia 2020

bitbay

Ponieważ ceny kryptowalut nadal rosną na wykresie, kapitalizacja rynkowa Bitcoina prawie osiągnęła poziom kapitalizacji rynkowej Bank of America.

Bank of America a Bitcoin

Cały kapitał spekulacyjny zainwestowany w Bitcoina (BTC) w tej chwili wynosi zaledwie kilka miliardów dolarów mniej niż wycena rynkowa Bank of America.

Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi dokładnie nieco ponad 217 miliardów dolarów, według danych Cointelegraph. Jednocześnie Yahoo Finance pokazuje kapitalizację rynkową Bank of America na poziomie nieco ponad 226 miliardów dolarów. To w procentach niewiele mniej.

Warto dodać, że cena Bitcoina znacznie wzrosła w 2020 roku.

Czy Jeff Bezos może kupić wszystkie BTC na rynku?

bitcoin bank of americaW marcu, tuż przed tym, jak działania polityków dot. COVID-19 wywróciły świat do góry nogami, Bank Centralny Stanów Zjednoczonych podpompował gospodarkę kapitałem rzędu 168 miliardów dolarów. W tym czasie kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła blisko 145 miliardów dolarów.

Z kolei w kwietniu CEO Amazona, Jeff Bezos, posiadał majątek o wartości netto około 140 miliardów dolarów, a kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła wtedy blisko 130 miliardów dolarów. Teoretycznie Bezos mógłby więc kupić wszystkie BTC w obiegu i jeszcze zostałoby mu kilka miliardów do wydania na „drobne” przyjemności (oczywiście to transakcja do przeprowadzenia tylko „na papierze”). Tego typu masowy zakup prawdopodobnie okazałby się niemożliwy w prawdziwym życiu z powodu wielu czynników. Sporą część majątku Bezosa stanowią np. akcje – nie jest pewne, czy wszystkie udałoby się mu sprzedać po cenie rynkowej obowiązującej w danym momencie.

Od tego czasu wartość netto Bezosa osiągnęła oszałamiające 193 miliardy dolarów. Z kolei rynkowa wycena Bitcoina jest na wspomnianym już poziomie 217 miliardów dolarów.

Pamiętajcie też, że aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion