fbpx

Bitcoin w mediach

Bitcoin i złoto staną się fundamentem nowego systemu monetarnego

W ostatnim odcinku Keiser Report budzący spore kontrowersje dziennikarz Max Keiser rozmawiał z Markiem Valekiem, autorem raportu„ In Gold We […]

W ostatnim odcinku Keiser Report budzący spore kontrowersje dziennikarz Max Keiser rozmawiał z Markiem Valekiem, autorem raportu„ In Gold We Trust”. Okazało się, że Valek nie tylko wierzy w złoto, ale też widzi ogromny potencjał kryptowaluty Bitcoin.

Max Keiser od wielu lat promuje Bitcoina i uważa, że kryptowaluta ma wielki potencjał do wzrostów, ale też do tego, by odegrać ważną rolę w światowej gospodarce. Do tego sam wykreował 5 lat temu własny token, MaxCoin, który jednak nie przyjął się na rynku. Mimo tego Keiser nadal rozmawia w swoim programie z gośćmi nt. cyfrowych walut.

Nowy ład: Bitcoin i złoto

Wspomniany Valek powiedział, że jego zdaniem czeka nas wkrótce powstanie nowego ładu gospodarczego.

„Wylądowaliśmy w punkcie, w którym jesteśmy prawie na końcu drogi pod względem rentowności i stóp procentowych. A bankierzy centralni mają teraz ochotę zmienić system w nowy sposób. Jesteśmy u progu tego nowego paradygmatu (…)”

– zauważa.

W tym nowym modelu ogromnie ważną rolę może odegrać złoto i Bitcoin:

„Ludzie zaczynają kwestionować system monetarny. […] Błędem jest zaniedbywanie postępu technologicznego, który zachodzi w przypadku kryptowalut. Oczywiście złoto jest fizycznym metalem, podczas gdy Bitcoin jest systemem stworzonym przez człowieka, ale pod względem “twardych” pieniędzy Bitcoin jest jeszcze mocniejszym pieniądzem niż złoto.”

bitcoinDodał, że siłą BTC jest dziś wiara w niego młodych osób. Dla części z nich posiadanie kryptowaluty w swoim portfelu inwestycyjnym jest pewnym ratunkiem na czas kryzysu, którego oczekuje coraz więcej ekspertów. Zdaniem Valeka, dziś niektórzy kupują już nawet BTC tylko dlatego, że za kilak dekad, gdy będą przechodzić na emerytury, cyfrowa waluta może zapewnić im przetrwanie, gdy obecny system legnie w gruzach.

Altcoiny

Sam Keiser jest dziś wręcz fanatycznie nastawiony do najstarszej kryptowaluty, niekiedy jednak przesadzając w swoim uwielbieniu. W sierpniu powiedział, że oczekuje upadku altcoinów i całkowitej dominacji BTC:

Dominacja Bitcoina [wynosi] 68,2% – [idzie] w kierunku 80% – w miarę jak alty umierają na korzyść BTC. Era altów i forków [z lat] 2014-2017 dobiegła końca. Nie bądź ostatnim, który zamieni alty na BTC”.

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.