Bitcoin dobrze zaczyna grudzień, po najgorszym miesiącu od 2011 roku

2018-12-01 Bitcoin

Cena Bitcoina w sobotę zaczęła odbijać, a inwestorzy wykazują gotowość do ponownego wejścia na rynek, po burzliwym listopadzie. Największa kryptowaluta […]

Cena Bitcoina w sobotę zaczęła odbijać, a inwestorzy wykazują gotowość do ponownego wejścia na rynek, po burzliwym listopadzie. Największa kryptowaluta spadła w zeszłym miesiącu o 37%, co oznacza najgorszy 30-dniowy wynik od 2011 roku.

Cena Bitcoina zaczęła dynamicznie rosnąć, uzyskując wartość 4335 USD, co daje ok. 7% dziennego zysku. Jak pokazuje wykres 4h, wiodąca kryptowaluta cieszy się solidnym odbiciem, a indeks względnej siły (RSI) zbliża się do 60. Pokazuje to, że nastroje na rynku zaczynają się poprawiać.

Bitcoin spadł w piątek do okolic 4000 USD, niwelując zyski z wcześniejszych 48 godzin. Wtorek i środa przyniosły wzrost kapitalizacji rynkowej o 12 mld USD. Obecnie wydaje się, że poziom wsparcia 4000 USD jest stabilny. Według danych z rynku, całkowity obrót Bitcoina wyniósł w sobotę 5,5 mld USD. BitMEX, który zdominował rynek w czasie wyprzedaży w zeszłym miesiącu, obecnie stracił znaczną część wolumenu i obecnie jest to ok. 20%.

Rynek kryptowalut odrabia spadki

Bitcoin nie był jedyną kryptowalutą, która z początkiem grudnia wraca na właściwe tory. Z wyjątkiem stablecoinów, niemal wszystkie coiny top 100 odnotowują wzrost.

Litecoin, który spadł na 7 miejsce pod względem kapitalizacji wzrósł o ponad 8%, osiągając cenę 34,76 USD. Tron również znalazł się w gronie rosnących projektów, notując 7,4% wzrostu, do 0,015394 USD. Cardano wzrósł o 6,8% do 0,041651 USD. Pośród pierwszej piątki, Stellar zyskał 5% i jego aktualna cena to 0,169194 USD.

Całkowita kapitalizacja kryptowalut wzrosła o 8 mld USD, do 138 mld USD. Najwyższa wartość z zeszłego tygodnia to 142 mld USD.

W ostatnich dniach nie pojawiły się żadne informacje fundamentalne, które mogłyby przyczynić się do spadków, lub wzrostów, więc przyczyn możemy doszukiwać się w analizie technicznej. Rosnąca liczba transakcji w sieci BTC, zmniejsza prawdopodobieństwo zmienności, która zwykle towarzyszy rynkowi o niskim wolumenie.

Rynek Bitcoina i innych kryptowalut może czekać dobry początek 2019 roku. W styczniu ma zostać uruchomiona platforma transakcyjna Bakkt Intercontinental Exchange, oferująca inwestorom możliwość handlu kontraktami terminowymi typu Bitcoin, mającymi realne pokrycie w BTC. Na początku tygodnia zostało potwierdzone, że ​​Nasdaq otworzy pierwszy rynek futures dla Bitcoina w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jest to produkt, który VanEck nazywa „Futures 2.0”. W perspektywie tych wydarzeń, wzrosty są bardzo prawdopodobne.

Tagi
bitcoin cena bitcoin kurs bitcoin prognoza bitcoin prognozy btc cena btc prognoza btc prognozy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.