goldman sachs

Bitcoin na liście najlepszych aktywów Goldman Sachs

Goldman Sachs, jeden z największych amerykańskich banków, dodał Bitcoina do swojego rocznego raportu o zwrotach, jakie mogły dać poszczególne aktywa. Co ciekawe, kryptowaluta zajmuje pierwsze miejsce na liście.

Bitcoin topowym aktywem wg. Goldman Sachs

Założony w 1869 roku w Nowym Jorku, Goldman Sachs to duży międzynarodowy bank inwestycyjny, który przez ostatnie lata miał negatywne nastawienie do branży kryptowalut. Jednak od pewnego czasu wyraźnie zaczął zmieniać zdanie, w szczególności na temat Bitcoina. Najnowszym dowodem tego ostatniego jest raport Global Investment Research.

 bitcoin goldman sachs
Jak widać na powyższym wykresie, bank inwestycyjny uwzględnił kryptowalutę w swoich rocznych analizach. Badanie pokazało siłę BTC w 2020 r.

Pierwsza część raportu pokazuje całkowite roczne zwroty dot. BTC, które przekraczają poziom 100%. Ropa naftowa jest następna z wynikiem 31%, a S&P i Nasdaq 100 z odpowiednio 12% i 9%.

Jeśli chodzi o wskaźnik “zwrotu skorygowanego o ryzyko”, BTC ponownie prowadzi z wynikiem 2,5.

Dlaczego ta wiadomość jest taka ważna?

Dlaczego jednak ten news jest ważny? Goldman był jednym z tych podmiotów, które były mocno krytyczne względem Bitcoina i całej branży kryptowalut. Bank zaczął jednak zmieniać strategię. Uruchomił biuro handlu kryptowalutami w 2017 roku, zamknął je rok później, a następnie otworzył ponownie w 2021 roku.

W międzyczasie przeprowadził telekonferencję, potwierdzając swoim klientom, że BTC i wszystkie aktywa cyfrowe nie są klasą aktywów. Kierownictwo banku często krytykowało zmienność kursu kryptowaluty i kwestionowało jej zalety.

Jednak kilka miesięcy temu trend zaczął się ponownie odwracać. Goldman nakreślił np. plany umożliwienia swoim klientom instytucjonalnym uzyskania ekspozycji na Bitcoina w miarę wzrostu popytu na kryptowaluty i złożył wniosek o uruchomienie ETF BTC do SEC.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
1 btc bitcoin Goldman Sachs btc Goldman Sachs inwestycja kryptowaluta
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.