za
koparki mining

Bitcoin Brothers zapowiada usługę miningu opartą na superkoparkach

2014-11-03
Techniczne
European Halving Party 2024

 

Jak donosi serwis TechCrunch.com, po dwóch latach prac osnutych mgłą tajemnicy, producent sprzętu górniczego, Bitcoin Brothers, ogłasza zapowiedź usługi „miningu” w chmurze opartego na, jak zapewniają producenci, superszybkich i super wydajnych superkomputerach. Czy ogólną jakość nowej usługi od BB będziemy mogli opisywać w takich samych superlatywach? Sprawdźmy.

 

Każdy kto kiedykolwiek zajmował się wydobyciem bitmonet „na własną rękę” wie, że jest to zadanie wymagające.. czasu, wiedzy, cierpliwości i zazwyczaj sporych nakładów finansowych. Dlatego nowa usługa Bitcoin Brothers próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz prężniej rozwijającego się rynku Bitcoin.

 

Kopanie w chmurze eliminuje konieczność zakupu kosztownego osprzętu, kosztów i czasu ewentualnych napraw i/lub wymian podzespołów oraz całej rzeszy kosztów stałych związanych z tego rodzaju inwestycją, z rachunkami za elektryczność na czele.

 

Usługa kopania w chmurze polega na wynajmowaniu części mocy obliczeniowej maszyn stanowiących własność usługodawcy, w zamian za określony udział w zyskach z wydobycia. I chociaż „cloud mining” nie jest wynalazkiem nowym, Bitcoin Brothers zapewniają, że ich usługa wprowadza do niej całkiem nową jakość.

 

Założona przez byłego kryptologa wojskowego, Marka Welle oraz jego brata Maika Welle berlińska firma, oferuje sprzedaż tego typu usług, funkcjonujących w oparciu o superkomputery autorstwa wspomnianej dwójki. Moc obliczeniowa każdego z nich ma ponoć sięgać aż 6 petahashy.

 

Bracia Welle, we współpracy z TSMC (jednym z wiodących producentów układów scalonych) pracują nad skonstruowaniem autorskich układów typu ASIC wykonanych w technologii 3D 16nm FinFET. Ogólnie rzecz ujmując mają być to układy scalone o znacznie mniejszych rozmiarach oraz znacznie wydajniejsze od obecnie „kopiących” w sieci. Według zapewnień braci Welle, maszyny ich produkcji mają być najszybszymi obecnie tego rodzaju urządzeniami na rynku.

 

Łączna moc obliczeniowa sieci Bitcoin wynosi obecnie około 300 petahashy. Jak odważnie zapewniają producenci nowego sprzętu:

 

Kiedy tylko wejdziemy na rynek, istniejąca obecnie łączna moc zostanie wyłączona.

 

Każdy z superkomputerów autorstwa BB ma posiadać 256 000 opisywanego typu układów ASIC . Plany braci Welle zakładają skondensowanie mocy rzędu 1,5 exahashy tylko na pojedynczej konsoli.

 

Thomas Ackermann, dyrektor działu informatycznego BB:

 

Pragnąc umieścić nasz sprzęt w jakiejś perspektywie; pomimo iż trudno jest zestawić ze sobą obliczenia na liczbach całkowitych (jak funkcja skrótu SHA 256) z operacjami zmiennoprzecinkowymi; według powszechnych standardów testowych – LINPACK Rpeak i Rmax – każda z naszych maszyn przewyższa obliczeniowo najszybsze obecnie superkomputery świata.

 

Według Ackermanna, plan biznesowy zaproponowany przez Bitcoin Brothers, zakłada 3 fazy rozwoju.

 

Pierwsza z nich polegać ma na, wspomnianym już, odpłatnym udostępnianiu mocy obliczeniowej swoich koparek w postaci usług tzw. kopania w chmurze.

 

Druga dotyczyć ma oferowania usług priorytetowego zatwierdzania transakcji w sieci Bitcoin. Każdy komu zależeć będzie na szybkim uzyskaniu potwierdzenia dla swojej transakcji będzie mógł dokonać tego, za określoną dodatkową opłatą, korzystając z usług Bitcoin Brothers.

 

Trzecia faza związana jest z rozwojem technologii Internetu Wszechrzeczy. Jeśli ten stanie się jedną z wiodących technologii, a łańcuch bloków funkcjonować będzie jako jego rdzeń, poziom przetwarzania transakcji zwiększy się na nieporównywalną dotychczas skalę, i w tym oraz w oferowanej przez siebie technologii superwydajnego sprzętu górniczego, Bitcoin Brothers poszukują swojej szansy.

 

Więcej na temat pojęcia Internetu Wszechrzeczy oraz związanych z nim szans dla technologii Bitcoin i łańcucha bloków znajdziecie w tym artykule.

 

Nowa usługa „cloud miningu” od BB ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku. Parametry i osiągi podawane przez osoby reprezentujące projekt wydają się bardzo imponujące. Dla niektórych wręcz niewiarygodne. Na wielu forach dyskusyjnych pojawiły się w związku z tym liczne głosy niedowierzania w zapewnienia „bitcoinowych braci”, niektóre z nich posuwały się nawet do oskarżeń o nieuczciwe zagrywki.

 

Nam pozostaje przyglądanie się na bieżąco i regularne informowanie was o rozwoju projektu Bitcoin Brothers.

 

 

Na podstawie: www.cryptocoinnews.com oraz www.techcrunch.com

 

Portal bitcoin.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności