Bitcoin

Bitcoin blisko 10 000 USD

Bitcoin kontynuuje swój marsz na szczyt. W momencie pisania tych słów główna kryptowaluta jest już warta 9 722 USD i […]

Data publikacji: 21 czerwca 2019

bitbay

Bitcoin kontynuuje swój marsz na szczyt. W momencie pisania tych słów główna kryptowaluta jest już warta 9 722 USD i zaliczyła blisko 5 proc. wzrost w skali 24 godzin. Czy jeszcze dziś przebijemy psychologiczną barierę 10 000 USD? Jeśli tak, jakie mogą być tego konsekwencje?

Wcześniej komentatorzy i analitycy rynku zaczęli przewidywać, że przebicie poziomu 10 000 USD będzie bardzo ważnym sygnałem dla inwestorów stojących na razie z boku wydarzeń na wykresie. Najsłynniejszy giełdowy byk w przestrzeni kryptowalut – Tom Lee z Fundstrat – uważa, że  w rezultacie wywoła to znaczny popyt wśród potencjalnych nabywców, którzy swoim szturmem na giełdy dodatkowo zwiększą cenę Bitcoina. Jego zdaniem główna kryptowaluta ma do końca roku osiągnąć nowe ATH w wysokości 40 000 USD.

Czy na FOMO (zjawisko strachu przed pominięciem) nie jest jednak za szybko? Jego zaistnienie wkrótce sugeruje Lee. Inni analitycy twierdzą jednak, że występuje ono u szczytu bańki, zaś dziś trudno już mówić o nowej mega-hossie, jaką sugeruje szef Fundstrat.

Co na to altcoiny?

Mamy też dobre wieści dla fanów altcoinów. Także alternatywne kryptowaluty wreszcie powoli zareagowały na najnowsze wzrosty Bitcoina. W czasie pisania tych słów Ethereum (ETH) kosztuje już 285 USD po skoku ceny o 6,28% w skali ostatniej doby. Warto dodać, że po raz ostatni handlowano ETH na tym poziomie we wrześniu 2018 r.

Z kolei token XRP Ripple kosztuje 0,43 USD i wzrósł o 1,8% w skali 24 h.

Czołówkę goni Litecoin z ceną 136 USD i rosnąc o 1,19% od 24 h.

Widać jednak, że rynek altcoinów nadal pozostaje mocno uzależniony od BTC.

Dlaczego BTC rośnie?

Jak zawsze w takich sytuacjach wielu zastanawia się, skąd w ogóle wzrosty. Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital uważa, że jesteśmy w decydującym momencie dla przyszłości cyfrowych walut:

“W ciągu następnych od 12 do 18 miesięcy będziemy mieli idealną sytuację dla Bitcoina. Zaistnieje wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w tym samym czasie. Banki centralne będą zmuszone do pewnych obniżek stóp procentowych (…). Te wydarzenia [ostatecznie] doprowadzą Bitcoina do ultra-byczej pozycji.”

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion