Bitcoin

Bitcoin to nowa bezpieczna przystań

Max Keiser ponownie zaskakuje. W swoich poniedziałkowych tweetach twierdzi, że Bitcoin wkrótce stanie się nową tzw. bezpieczną przystanią. Dlaczego? Wszystko […]

Data publikacji: 10 lipca 2019

bitbay

Max Keiser ponownie zaskakuje. W swoich poniedziałkowych tweetach twierdzi, że Bitcoin wkrótce stanie się nową tzw. bezpieczną przystanią. Dlaczego? Wszystko przez kolejny globalny kryzys finansowy.

Keiser uważa, że na kurs Bitcoina wpłyną wkrótce zjawiska makroekonomiczne. Uważa, że kolejny globalny kryzys będzie skutkiem rosnącego długu publicznego sięgającego dziś już ponad 400% PKB. W samym czerwcu 2019 r. Bank Światowy prognozował, że tempo wzrostu gospodarczego na świecie zmniejszy się do 2,6%.

Bitcoin a kryzys

Zdaniem Keisera rosnące problemy starego świata finansów mogą tylko wzmocnić kryptowaluty. Zaznacza, że to na ten rynek będzie wkrótce masowo wpływał kapitał osób, które są zrażone do banków, zarówno centralnych jak i tych komercyjnych. To z kolei musi odbić się na kursie BTC i to w sposób nawet mocniejszy niż ma to miejsce na złocie:

“Potrzeba 25-30x większego przepływu kapitału na złocie, aby przesunąć je o 1% niż [ma to dziś miejsce w przypadku] Bitcoina. Bitcoin przesunie się 25 -30x szybciej do góry niż złoto, gdy banki implodują.”

Keiser wskazuje tu na pierwsze symptomy potencjalnego przyszłego kryzysu na rynku banków. Deutsche Bank ogłosił bowiem, że do końca 2022 r. zwolni aż 18 000 pracowników.

Bitcoin zyska, altcoiny – nie?

„Zwróć uwagę na rozbieżności w przypadku Bitcoina i altcoinów. Tak wygląda “smart money” płynące do krypto.”

– w podobnym tonie co Keiser wypowiadał się niedawno na Twitterze Alex Kruger, który podkreśla, że złote lata czekają samego Bitcoina, a nie jego krytowalutowe alternatywy.

bitcoinWpisał się on tym samym w narrację, którą uparcie powtarza kilku znanych inwestorów. Mianowicie zakładają oni, że inwestorzy będą teraz kupować głównie BTC, co stanie się kosztem „altów”.

Czy to możliwy scenariusz? Tak, ale tak wyglądało dotąd sporo baniek na kryptowalutach. Najpierw rósł kurs Bitcoina, który zabierał niejako kapitalizacje różnym altcoinom. Dopiero, gdy rynek uznawał czołową cyfrową walutę za zbyt drogą, traderzy inwestowali w Ethereum, Litecoina czy inne tego typu rozwiązania. Czy teraz miałoby być inaczej? Dajcie nam znać w komentarzach, co o tym sądzicie.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion