Bitcoin będzie warty 400 000 USD – uważa ekspert z Morgan Creek Capital

Bitcoin

Bitcoin nadal odnotowuje znaczące wzrosty. Pobudza tym kolejne prognozy ekspertów, z których znaczna część wieszczy mu świetlaną przyszłość. Krótko mówiąc: nadszedł czas na odważne, bycze wizje! I takie otrzymujemy od obserwatorów rynku.

Na pierwszy ogień pójdzie autor najodważniejszej tezy. Założyciel, dyrektor generalny i zarazem dyrektor ds. inwestycji w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi Morgan Creek Capital, Mark Yusko, zaskoczył wszystkich swoją nową analizą kursu BTC. Według niego cena pojedynczego Bitcoina osiągnie wartość aż 400 000 USD (a może nawet 500 000 USD) w ciągu dekady. Cyfrowa waluta ma bowiem osiągnąć kapitalizację rynkową złota.

Jusko powiedział dokładnie:

“Złoto […] to twarda waluta od 5 000 lat. […] To około 7,4 biliona dolarów wartości. Najlepszą rzeczą w Bitcoinie jest [to, że to niemal] cyfrowe złoto. Łatwiej jest [go] transportować; o wiele łatwiej jest podzielić. […] Ma wszystkie te podstawowe cechy, które moim zdaniem przewyższają złoto. Jeśli otrzymamy kwotę [kapitalizacji] równą złotu, która wynosiłaby około 7,4 biliona, podzielimy przez 21 milionów monet, otrzymamy około 400 000 dolarów na monetę, może 500 000 dolarów na monetę. Kiedy to się stanie? To może być dekada lub więcej.”

Ludzie nie kradną rzecz, które nie mają wartości

Wybitny inwestor skomentował również niedawny atak hakerski na Binance, który doprowadził do kradzieży około 40 milionów dolarów w BTC. Przyznając, że była to „zła” rzecz, podkreślił również pozytywne cechy. Powiedział, że „ludzie nie kradną rzeczy, które nie mają wartości”.

Kolejna prognoza pochodzi z Canaccord Genuity Group – firmy doradztwa finansowego. Jej raport wskazuje, że istnieje poważne podobieństwo w ruchach cenowych Bitcoina w latach 2011-2015 i 2015-2019. W dokumencie czytamy również, że kryptowaluta działa w cyklu czteroletnim.

Według firmy doradczej, jeśli Bitcoin podąży za tym samym trendem, co w ostatnim okresie, będzie powoli wspinał się do wartości około 20 000 USD, osiągając ją w marcu 2021 roku.

To przewidywanie przypomina opinię wybitnego inwestora Mike’a Novogratza.

W międzyczasie wszyscy zastanawiają się, czy nadchodzi nowa bańka i czy rosnąca cena Bitcoina może ponownie spowodować efekt FOMO, znany z końca 2017 roku. Jakie jest wasze zdanie?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin cena hossa kurs Mike Novogratz Tom Lee
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.