za
changpeng zhao

Kurs bitcoina osiągnie ATH w ciągu dwóch lat – mówi Changpeng Zhao

Binance Launchpool

Changpeng Zhao – dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut – uważa, że bitcoinowi zajmie od kilku miesięcy do dwóch lat, aby osiągnąć swoje aktualne ATH wynoszące prawie 70 000 USD. Przewiduje on również, że duże projekty kryptowalutowe przetrwają rynek niedźwiedzia, podczas gdy małe mogą znaleźć się w poważnych kłopotach.

Wahania cen są normalne

Changpeng Zhao (znany jako CZ) często doradzał inwestorom podczas poprzednich kryzysów na rynku kryptowalut. W ostatnim wywiadzie dla The Guardian zrobił to ponownie, stwierdzając, że branża ta jest stosunkowo nowa, dlatego też ogromne fluktuacje nie są niczym nadzwyczajnym.

Niektórzy mogą uważać, że kurs bitcoina na poziomie 20 tys. dolarów jest “bardzo niski”. Niemniej jednak patrząc historycznie, pierwotna kryptowaluta wciąż odnotowuje ogromny wzrost:

Ale wiesz, w 2018, 2019 roku, gdybyś powiedział ludziom, że bitcoin będzie kosztował 20 tys. w 2022 roku, byliby bardzo szczęśliwi. W 2018/19 roku bitcoin był na poziomie 3000, 6000 dolarów.

CZ jest również optymistą. Według niego BTC dotknie, a nawet przekroczy swój rekord wszech czasów zarejestrowany w listopadzie ubiegłego roku przy poziomie około 69 000 USD. Zanim to jednak nastąpi, może minąć nawet dwa lata:

Myślę, że biorąc pod uwagę ten spadek ceny, z rekordowego poziomu 69 tys. do 20 tys. obecnie, powrót do poprzedniego poziomu zajmie trochę czasu. Prawdopodobnie minie kilka miesięcy lub kilka lat. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości.

Następnie dyrektor generalny Binance stwierdził, że trwająca kryptowalutowa zima może być zmartwieniem dla mniejszych projektów, które dołączyły do ekosystemu podczas ostatniej hossy. Z drugiej strony, większe firmy, które są częścią branży od lat, przetrwają kryzys.

Zapewnił on, że jego giełda dysponuje kapitałem i doświadczeniem, które pozwolą jej przezwyciężyć problemy. W przeciwieństwie do wielu innych platform, takich jak Coinbase i Crypto.Com, które zadeklarowały zwolnienia pracowników, Binance powiększa swój zespół.

Binance Labs web3

CZ: Największy zwolennik kryptowalut

Na początku tego miesiąca Zhao (który jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie) powiedział, że postrzega aktywa cyfrowe zarówno jako instrument inwestycyjny, jak i środek wymiany. Dlatego też nie posiada on żadnych walut fiat, a cały swój majątek ulokował w kryptowalutach:

Nie mam dolarów. Wszystko, co mam, jest w kryptowalutach. Więc kiedy muszę wydać pieniądze, muszę gdzieś wydać ich część. Dla mnie wszystko jest w kryptowalutach. Nie muszę myśleć o sprzedaży kryptowalut. Krypto to moje pieniądze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 188,06 USD-0,68%
Ethereum logo
EthereumETH
3550,43 USD-0,53%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
597,23 USD-0,39%
Solana logo
SolanaSOL
133,83 USD-4,78%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3550,47 USD-0,53%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,50%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-2,76%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,09 USD-0,86%