Kryzys wzmocni Bitcoina i altcoiny – uważa Pantera Capital

2020-06-26 Kurs Bitcoin Kursy kryptowalut

Bitcoin i altcoiny – te aktywa mają stać się hitami inwestycyjnymi 2021 r. Tak uważają eksperci firmy Pantera Capital. Bitcoin, […]

Bitcoin i altcoiny – te aktywa mają stać się hitami inwestycyjnymi 2021 r. Tak uważają eksperci firmy Pantera Capital.

Bitcoin, altcoiny i fiaty

W nowej notatce dla inwestorów dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, przekazał, że oczekuje, że szalona polityka monetarna władz sprawi, że BTC mocno wzrośnie na wykresie. Powodem będzie to, że inwestorzy zaczną szukać takich aktywów, których nie da się sztucznie dodrukować.

„To tsunami pieniędzy będzie miało duży wpływ na wiele spraw. Na naszych rynkach wydaje się nieuniknione, że podniesie to cenę rzeczy o stałej podaży, takich jak Bitcoin”

– twierdzi Morehead.

Argumentuje to prawem popytu i podaży. Jest zdania, że jeśli na rynku pojawią się „tryliony” dolarów, „prawo podaży i popytu sprawi, że znacznie więcej papierowych pieniędzy zostanie wydanych” na zakup BTC o stałej podaży.

Pojawiły się nawet śmiałe prognozy, w których BTC kosztuje aż 150 000 USD już do sierpnia przyszłego roku.

Alty książętami hossy

bitcoin altcoinyZ kolei jeśli chodzi o rynek altcoinów, Joey Krug, dyrektor ds. inwestycji Pantery, zauważa choćby 88-procentowy skok ceny Ethereum (ETH). To trend, który jego zdaniem będzie kontynuowany w czasie kolejnej hossy.

„Historycznie alty nie osiągały lepszych rezultatów aż do połowy cyklu hossy. Na przykład od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. udział Bitcoinów w rynku spadł z 91 proc. do 87 proc. Tyle że do końca 2017 r. spadł do 38 proc. Obecnie wynosi 65 proc. W związku z tym spodziewamy się, że różnica w wydajności między altami i Bitcoinem zwiększy się w ciągu następnego roku, przy czym alty osiągają lepsze wyniki”

– uważa Krug.

Według Kruga, prawdopodobnie nie nastąpi jednak już kolejny boom na ICO.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ethereum kurs kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.