Bitcoin kosztuje już ponad 9 000 USD! Co dalej?

2020-04-30 Kurs Bitcoin

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kurs głównej kryptowaluty przebił poziom 8 000 USD. Dziś mamy kolejne dobre wieści. Bitcoin kosztuje […]

Wczoraj pisaliśmy o tym, że kurs głównej kryptowaluty przebił poziom 8 000 USD. Dziś mamy kolejne dobre wieści. Bitcoin kosztuje już ponad 9 000 USD. Co dalej z ceną?

Bitcoin po 9 000 i lekka korekta

bitcoin 9 000W momencie pisania tego tekstu kurs BTC spadł poniżej 9 000 USD, ale nie oznacza to, że to koniec radosnego rajdu kryptowaluty. Obecnie za jedną jej jednostkę płaci się ok. 8 900 USD, co i tak przekłada się na ponad 10 proc. skoku kursu w skali 24 h. Najdrożej za Bitcoina płacono zaś dziś ok. 9 400 USD.

Równie dobrze radzi sobie Ether, który kosztuje już blisko 214 USD. Co ważne, mocno trzyma się powyżej psychologicznego poziomu 200 USD, zaś w tle dochodzą do nas newsy o wzroście zainteresowania tą kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych. Choćby platforma inwestycyjna Grayscale – jak się okazało – kupuje jak na razie niemal co drugi nowowydobyty Ether. Do 24 kwietnia firma kupiła 48,4 proc. wszystkich coinów platformy Ethereum wykopanych od początku 2020 r.

Halving już za kilkanaście dni

Już za niespełna dwa tygodnie ma mieć miejsce halving. Zapewne obecne skoki ceny to efekt tego wydarzenia. Inwestorzy po prostu niejako nauczyli się, że po tym zjawisku (obniżeniu o połowę nagrody dla górników w sieci BTC) dochodzi do bańki na kryptowalutach. Tak przynajmniej było już dwa razy.

Teraz jednak w tle mamy kryzys gospodarczy – możliwe, że największy od 90 lat, jak sugerują już niektórzy ekonomiści. To stawia pod wątpliwość ewentualną super-hossę na BTC w 2021 r. Możliwe jednak, że kryptowaluta ponownie wszystkich nas zaskoczy i zacznie zyskiwać na wykresie w czasie, gdy waluty fiat będą traciły wartość w wyniku polityki monetarnej władz.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena btc kurs bitcoin kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.