mcglone

Bitcoin będzie kosztował 5 mln USD – uważa Michael Saylor

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, uważa, że ​​Bitcoin najlepsze lata ma dopiero przed sobą. Jego zdaniem kryptowaluta będzie kosztowała nawet 5 mln USD.

Bitcoin po 5 mln USD

W nowym wywiadzie dla FamilyOffice Saylor stwierdził, że Bitoin może zdrożeć do ceny 5 milionów dolarów za jednostkę.

– Wyobrażam sobie, że Bitcoin osiągnie milion [USD]. Uważam, że osiągnie [kurs] 5 milionów USD… A to dlatego, że jeśli po prostu zastąpi wszystkie indeksy jako pieniądz z indeksem pieniężnym, dlaczego nie miałby osiągnąć kapitalizacji rynkowej wartej 100 bilionów dolarów czy czegoś w tym stylu? – powiedział.

Saylor, którego firma MicroStrategy posiada obecnie 91 326 Bitcoinów, jest też zdania, że kryptowaluta jest dziś wyrazem buntu inwestorów. Powodem jest gwałtowny skok podaży pieniądza, co rejestruje się obecnie na całym świecie. Do tego dochodzi adopcja blockchaina.

Nigdy w życiu nie widziałem czegoś, co byłoby tak jaskrawym sygnałem. (…) Masz problem – pieniądze nie kojarzą się dziś z jakością. Masz jednak opracowane solidne (…) pieniądze. Masz dominującą sieć – wskazał na czynniki, które sprawiają, że BTC zyskuje na znaczeniu.

Jak dodał, kurs BTC od lat rośnie średnio o 200 proc. każdego roku.

bitcoin 5 mln usdMoże lepiej inwestować w spółki technologiczne?

Saylor przewiduje też, że jest mało prawdopodobne, aby tempo wzrostu kursu czołowej kryptowaluty zostało powtórzone przez technologicznych gigantów – Facebooka, Amazona, Apple’a, Netflixa i Google’a. Dzięki temu to Bitcoin pozostaje najlepszym aktywem inwestycyjnym.

Czy myślę, że Apple, Amazon, Facebook czy Google wzrosną dziesięciokrotnie licząc od teraz? Nie. Myślę, że może być to skok ceny o 20 proc., spadek o 20. Może [ostatecznie] podwoją swoją wycenę, może potroją – dodał.

Szef Microstrategy dodał, że potencjał Bitcoina stał się o wiele łatwiejszy do zrozumienia oraz zauważenia po tym, jak rozpoczął się kryzys gospodarczy i wzrosła skala drukowania pieniędzy.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Bitcoin 5 mln USD bitcoin kurs cena bitcoina cena btc kurs btc Michael Saylor microstrategy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.