Bitcoin

Kurs Bitcoina osiągnie 250 000 USD już w przyszłym roku? Tak twierdzą eksperci.

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, więc analitycy i spekulanci coraz częściej dzielą się swoimi prognozami na temat przyszłorocznego rynku. […]

Data publikacji: 20 grudnia 2019

bitbay

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, więc analitycy i spekulanci coraz częściej dzielą się swoimi prognozami na temat przyszłorocznego rynku. Bazując na nadchodzących wydarzeniach, coraz solidniejszych fundamentach oraz analizie technicznej, pojawia się wiele opinii, że kurs BTC w 2020 roku, może osiągnąć nawet 250 000 USD. Prognoza ta jest nad wyraz optymistyczna, ale czy w rzeczywistości może być aż tak dobrze?

Czy kurs Bitcoina ma szansę osiągnąć 250 000 USD już w przyszłym roku?

Wśród optymistów są eksperci tacy jak Tom Lee, partner zarządzający w firmie Fundstrat, z ponad 25-letnim doświadczeniem na Wall Street oraz Tim Draper, znany inwestor VC, który zainwestował również w Bitcoina, na bardzo wczesnym etapie jego istnienia. Obaj panowie są zgodni, że kurs na poziomie ćwierć miliona dolarów jest możliwy do osiągnięcia, nawet do końca 2020 roku.

Wcześniej, w wywiadzie udzielonym BlockTV, Draper stwierdził, że Bitcoin osiągnie kurs na poziomie 250 000 USD do 2022 roku. W kolejnych swoich wypowiedziach, anioł biznesu, posunął się do jeszcze odważniejszych twierdzeń, sugerując, że możemy zobaczyć taką cenę BTC już w przyszłym roku.

„Jeśli spojrzysz na analizę techniczną, wyglada na to, że mniej więcej sześć miesięcy od halvingu, przekroczymy 250 000 $ za Bitcoina.”

Jak wiemy, halving Bitcoina ma nastąpić w okolicy 21 maja. Spowoduje on, że w każdym kolejnym bloku, znajdzie się nie 12,5, a 6,25 BTC. Historia pokazała, że w przypadku największej kryptowaluty, prawo podaży i popytu również ma zastosowanie, dokładnie tak jak na innych rynkach. W związku z tym, jeśli po zaplanowanym w algorytmie spadku podaży, popyt na Bitcoina będzie wciąż rósł, przyniesie to w efekcie wzrost kursu.

Tim Draper Draper odnosi się do modelu Stock-to-Flow (SF) – metody pomiaru, opartej na bieżącej podaży i rocznej inflacji. Teoria mówi, że wraz ze wzrostem niedoboru aktywa, zobaczymy wzrost ceny – ale niekoniecznie tak jest. Obecnie wartość SF Bitcoina wynosi 25 i według przewidywań, wzrośnie do 50 po halvingu, z powodu szoku podażowego.

Taka sama prognoza ceny Bitcoina, inne podstawy

Tom Lee prognozuje podobny kurs Bitcoina, co Tim Draper, jednak kieruje się innymi przesłankami. Wypowiadając się w programie Fast Money w telewizji CNBC, odwołał się do tzw. logarytmicznego kanału rosnącego (ang. logarithmic ascending channel).

Bitcoin-ascending-channel

Wzrosty kursu Bitcoina w 2020 roku są bardzo prawdopodobne, a prognozy cytowanych tu inwestorów opierają się na konkretnych przesłankach. Pamiętajmy jednak, że ATH Bitcoina to obecnie około 20 000 USD, więc na rynku musi wydarzyć się naprawdę wiele, abyśmy zobaczyli kurs 250 000 USD. Nie jest to niemożliwe, jednak dobrze jest uzbroić się w cierpliwość i przyjąć strategię długoterminową.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion