Kurs Bitcoin

Bitcoin powyżej 16 000 USD

Przed chwilą Bitcoin przebił poziom 16 000 USD na wykresie i nadal dynamicznie rośnie. W momencie pisania tych słów kosztuje […]

Data publikacji: 12 listopada 2020

bitbay

Przed chwilą Bitcoin przebił poziom 16 000 USD na wykresie i nadal dynamicznie rośnie. W momencie pisania tych słów kosztuje już ok. 16 100 USD.

Bitcoin po 16 000 USD

bitcoin 16 000 usdStało się! Bitcoin przebił właśnie poziom 16 000 USD. Wiele zaczyna wskazywać na to, że może jeszcze w tym roku będzie kosztował ok. 20 000 USD, czyli blisko swojego ATH z 2017 r.

Nastroje na rynku są bardzo dobre. Trudno się jednak temu dziwić. Kryptowaluta drożeje niemal tak jak początkiem 2017 r., gdy na giełdach dopiero rozkręcała się bańką na cyfrowych walutach. Czy więc faktycznie obecny rok jest odpowiednikiem roku 2016 i w 2021 r. zobaczymy na rynku hossę na miarę tej sprzed 3 lat?

Jak zawsze sugerujemy wam zachowanie spokoju (tak, wiemy, że to trudne!), bowiem rynek Bitcoina nadal jest zbyt młody, byśmy mogli stawiać w jego kontekście tak zdecydowane tezy. Wiele jednak wskazuje na to, że faktycznie czekają nas bardzo ekscytujące miesiące.

Jednocześnie pamiętajcie, że nawet jeżeli założymy, że na naszych oczach narasta bańka, to w jej trakcie mogą czekać nas spore korekty – nawet rzędu ok. 20 proc.

Fundamenty i sytuacja w USA

Wielokrotnie pisaliśmy już o umacniających się fundamentach Bitcoina – rośnie liczba bitomatów, duże podmioty inwestują w kryptowalutę, a przede wszystkim zniknęła niepewność związana z wyborami w USA.

Choć Donald Trump nadal nie chce przyznać, że przegrał walkę o Biały Dom, jest już właściwie pewne, że to Joe Biden zostanie jego następcą. To może zaś oznaczać m.in. większe pakiety stymulacyjne dla gospodarki. Możemy więc założyć, że te podpompują rynki finansowe – zarówno akcji, metali szlachetnych, ale też kryptowalut.

Pamiętajcie jednak, że zawsze gracie na giełdzie na własną odpowiedzialność!

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion