Bitcoin odnotował 15% wzrost w ciągu doby. Co dalej?

2018-11-29 Bitcoin Wiadomości

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynek kryptowalut napłynęło 19 mld USD. Sam Bitcoin wzrósł z 3600 USD do ponad […]

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynek kryptowalut napłynęło 19 mld USD. Sam Bitcoin wzrósł z 3600 USD do ponad 4300 USD. Jak zawsze w takich momentach inwestorzy zastawiają się: „najgorsze już za nami czy dopiero przed nami?”.

Po tym jak w ciągu zeszłego tygodnia Bitcoin odnotował drugi największy w historii tygodniowy spadek w wysokości 36%, udało mu się zyskać 15% w ciągu jednej doby.

Odbicie kursu Bitcoina spowodowało również wzrost wartości dolarowej większości altcoinów. Cyfrowe aktywa takie jak Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Stellar (XLM), Cardano (ADA), Monero (XMR) czy TRON (TRX) zanotowały wzrosty dolarowej wartości w przedziale od 7 do 25%.

Jak zawsze w takich momentach nasuwa się pytanie – co dalej?.

Sprzedawać, kupować czy HODL?

Według Stephen Innes, dyrektora ds. tradingu na tereny Azji i Pacyfiku w Oanda, do dna jeszcze daleko:

“Na co tak naprawdę zwracam tutaj uwagę, to sposób w jaki kursy poruszyły się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Schemat ten wskazuje na to, że dno nie zostało jeszcze osiągnięte, w związku z czym nie uważam aby jakikolwiek doświadczony inwestor chciał łapać ten 'opadający nóż' (mowa o formacji na wykresie). Mówi mi to, że wciąż jest jeszcze przestrzeń na dalsze spadki i tak szybko jak tylko sięgniemy kluczowych poziomów jak 3500 USD oraz  2500 USD, impakt psychologiczny będzie miał swój wpływ na niedoświadczonych inwestorów.”

Szef Genesis Capital Trading, Michael Moro, powiedział w zeszły piątek w wywiadzie dla CNBC:

Nie znajdziemy dna, dopóki cena nie spadnie do 3000 USD. To jest piąty lub szósty spadek powyżej 75%, który widzieliśmy w 10-letniej historii Bitcoina. Jeśli więc masz cele długoterminowe, to nie wierzę, że inwestorzy instytucjonalni naprawdę martwią się ceną Bitcoina w 2018 roku, tylko patrzą na perspektywę 3-5 lat.

Alex Kruger, ekonomista i trader tak widzi obecną sytuację:

“Nie sądzę by faktyczne dno zostało osiągnięte. Jest to po prostu dołek. Nie zmieniam mojej krótkoterminowej prognozy. Podwójne dno wraz z dużym wolumenem, po tym jak Bitcoin osiągnął jeden z największych wskaźników wyprzedania w historii. Popatrzcie na RSI. W dodatku punkty sygnalizujące, że BTC jest wyprzedany, zostały uruchomione wyłącznie raz w przeszłości, naznaczając dno z 2015 roku (tylko pojedynczy dołek przed jednodniowym błyskawicznym załamaniem kursu).”

Inne przesłanki

Ostatnio mieliśmy do czynienia z kilkoma pozytywnymi wiadomościami dotyczącymi rynku kryptowalut. Jedną z nich był start pierwszego kryptowalutowego ETP na szwajcarskiej giełdzie SIX. Jednakże, produkt złożony z 5 wiodących kryptowalut – „HODL5” nie cieszył się spodziewanymi obrotami. Pierwszego dnia po wprowadzeniu ETP zanotował ok. 400 000 USD obrotu. Jest to niewiele, w porównaniu do wielomilionowych obrotów jakich spodziewali się entuzjaści po wprowadzeniu pierwszego w historii kryptowalutowego ETP.

Warto również również zwrócić uwagę na wykres w Google Trends, przedstawiający wyszukiwania frazy „Bitcoin” na przestrzeni ostatnich miesięcy. Widzimy tutaj największe zainteresowanie frazą „Bitcoin” od ponad 8 miesięcy.

Tagi
bitcoin bitcoin spadki btc cena bitcoina kurs bitcoin kurs btc spadki Bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.