Kurs Bitcoin

Bitcoin po 11 000 USD. Co dalej wydarzy się z kursem?

Wydarzyło się to, na co wielu inwestorów kryptowalut czekało od długiego okresu. Bitcoin przebił poziom 11 000 USD. Co prawda […]

Data publikacji: 28 lipca 2020

bitbay

Wydarzyło się to, na co wielu inwestorów kryptowalut czekało od długiego okresu. Bitcoin przebił poziom 11 000 USD. Co prawda na razie tylko na krótki czas, ale znani traderzy i stratedzy inwestycyjni podkreślają, że technicznie nadal wszystko wygląda bardzo obiecująco.

Bitcoin po 11 000 USD

bitcoin 11 000Oczywiście skok kursu BTC spowodował wzrost zainteresowania kryptowalutą. Tone Vays, znany trader na rynku cyfrowych aktywów, podkreśla, że obecnie sytuacja na wykresie wygląda o wiele lepiej niż rok temu, gdy Bitcoin rósł, ale jego wzrosty zostały szybko zahamowane i spuentowane spadkami.

Tak długo, jak ten trend będzie się utrzymywał, będę bardzo optymistyczny w kwestii Bitcoina. Myślę, że Bitcoin cofnie się do 10 000 USD. Następnie może szybko wznieść się do nowego rekordowego poziomu, podobnie jak złoto. (…) Nie dotykam mojej pozycji HODL – mówi Vays. – Sprzedawałem swoją pozycję HODL w 2019 roku, (…) ponieważ nie ufałem temu wzrostowi do 14 000 USD. Ufam, że ten rajd cenowy pójdzie znacznie wyżej. Jestem teraz o wiele bardziej byczo nastawiony niż na początku 2019 roku – dodaje znany trader.

Radzi też, na co zwracać uwagę, analizując dziś kurs.

Nie musimy pozostawać powyżej tego [poziomu] przez wiele tygodni. Jeśli ta świeca zamknie się powyżej 10 000 dolarów w skali tygodnia, to mi wystarczy – dodaje.

Obecne ceny czołowych kryptowalut

W momencie pisania tego tekstu za 1 BTC na rynku płaci się 10 880 USD, co przekłada się na skok ceny o 6,7 proc. w skali doby.

W ostatnich dniach gwałtownie rósł też kurs ETH. Dziś za 1 ETH musimy zapłacić 316 USD. Oznacza to spadek o 2 proc. w skali 24 h. Jak widać, BTC zabrało czołowemu altcoinowi paliwo do wzrostów.

Pamiętajcie też, że aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion