Bitcoin przebił poziom 11 000 USD!

2020-10-10 Kurs Bitcoin Wiadomości

Stało się! Bitcoin zakończył chyba na dobre konsolidację i przebił ponownie poziom 11 000 USD. W momencie pisania tych słów […]

Stało się! Bitcoin zakończył chyba na dobre konsolidację i przebił ponownie poziom 11 000 USD. W momencie pisania tych słów kosztuje ok. 11 400 USD.

Bitcoin po 11 000 USD

bitcoin 11 000Ostatnie tygodnie oznaczały dla inwestorów nudne wyczekiwanie na kolejny ruch na wykresie BTC. Właściwie można było spodziewać się dużego spadku albo znacznego wybicia. Stanęło na tym ostatnim.

W momencie pisania tego tekstu BTC kosztuje 11 389 USD, co przekłada się na wzrost o ok. 8 proc w skali 24 h.

Równie dobrze radzą sobie czołowe altcoiny. Ether kosztuje 375 USD, czyli również ok. 8 proc. więcej niż wczoraj o tej samej porze. XRP urosło o 2 proc. i dziś na rynku płaci się za token 0,25 USD.

Za czołowymi altami podąża Bitcoin Cash (dziś po 242 USD), Binance Coin (28,87 USD) i Polkadot, który kosztuje 4,4 USD, czyli ok. 9 proc. więcej niż wczoraj.

Gdzie szukać powodów wzrostu?

Dziś zapewne każdy zadaje sobie pytanie, dlaczego BTC wybrał kierunek północny. Na całym świecie mamy nawrót pandemii koronawirusa, co coraz mocniej przekłada się na kolejne lockdowny. Z drugiej strony w czwartek pojawiła się informacja – podana przez brytyjski „The Sun” – o tym, że już w listopadzie mogą ruszyć szczepienia na COVID-19 w poszczególnych angielskich miastach. Eksperci podkreślają jednak, że nawet jeżeli to prawda („The Sun” ma opinię brukowca), na pełny powrót do sytuacji przed pandemią poczekamy do połowy 2021 r.

Z innych dobrych wieści mamy np. ozdrowienie Donalda Trumpa, u którego tydzień temu wykryto COVID-19.

Z kolei na rynku kryptowalut ucichły kontrowersje dot. BitMEX. Tu zapewne doczekamy się może nawet procesu szefostwa firmy, ale sprawa może potrwać jeszcze miesiące, jak nie lata.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena bitcoina kurs bitcoin kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.