za
Kantor Bitcoin Bitcan - jak kupić pierwszego bitcoina

Bitcan – Błyskawiczny i bezpieczny Kantor Bitcoin

robinhood aplikacja rejestracja

W Polsce funkcjonuje wiele internetowych kantorów dedykowanych Bitcoinowi. Podejmując decyzję, o wyborze jednego z nich, warto kierować się m.in. takimi czynnikami jak bezpieczeństwo, wysokość prowizji oraz jakość i szybkość obsługi. Po analizie kantorów, jednogłośnie stwierdziliśmy, że w powyższych kwestiach najlepiej wypada kantor Bitcan.pl. dlatego zdecydowaliśmy, że poświęcimy mu oddzielny artykuł.

W tym artykule pokażemy jak prosta jest rejestracja oraz dokonywanie transakcji w bitcoinowym kantorze Bitcan. Dowiesz się również jak w kilku krokach możesz szybko i bezpiecznie kupić oraz sprzedać swoje Bitcoiny.

Czym jest kantor Bitcan?

Internetowy kantor kryptowalut Bitcan.pl, to platforma do zakupu i sprzedaży BTC, posiadająca wpis do listy Małych Instytucji Płatniczych, nadany przez KNF. Umożliwia błyskawiczne transakcje zakupu i sprzedaży bitcoinów, a z obsługą kantoru poradzi sobie każdy początkujący użytkownik. Cały proces jest równie bezpieczny, co korzystanie z bankowości internetowej, ponieważ Bitcan, tak jak banki, korzysta z technologii szyfrującej połączenie z serwerem (SSL) oraz 256 bitowego klucza. Dodatkową warstwę zabezpieczająco stanowi weryfikacja dwupoziomowa, którą można aktywować w dowolnym momencie.

Dodatkowo oprócz kupna i sprzedaży BTC, Bitcan udostępnia swoim użytkownikom prosty w obsłudze i bezpieczny portfel Bitcoin. Dzięki niemu możesz w prosty sposób wpłacać i wypłacać bitcoiny oraz szybko wymieniać je na tej platformie. Najwyższą gwarancję bezpieczeństwa daje jednak przechowywanie bitcoinów na portfelach sprzętowych, do których jako jedyni posiadamy klucz prywatny. Dlatego sami twórcy kantoru zaznaczają, że portfel bitcoin od Bitcana, to dobre rozwiązanie tymczasowe, dla zupełnie początkujących.

Ponadto, jako jeden z nielicznych kantorów, Bitcan umożliwia ekspresowe wypłaty złotówkowe. Dzięki opcji przelewów błyskawicznych “Express Elixir”, środki pojawiają się na Twoim koncie do 10 minut od transakcji (rekordzista otrzymał przelew w 8s od naciśnięcia “Sprzedaj”).

Rejestracja w Bitcan krok po kroku

Zaczynamy od utworzenia naszego indywidualnego konta. W tym celu wystarczy kliknąć w link, przekierowujący na oficjalną stronę Bitcan.pl.

Zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego, gdzie wystarczy podać podstawowe dane.

bitcan rejestracja

Wypełnij wszystkie wymagane pola. Uzupełnij swoje Imię, Nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Upewnij się, że używasz poprawnego adresu email oraz numeru telefonu, gdyż w przeciwnym razie kody aktywacyjne nie dotrą. Zadbaj także o wybranie „mocnego”, czyli dostatecznie długiego i złożonego hasła.

Potwierdź zgodność wprowadzonych przez siebie danych oraz zaakceptuj regulamin serwisu Bitcan.pl (oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z nim), zaznaczając wszystkie opcje widoczne ponad przyciskiem “Zarejestruj Się”.

Potwierdz e mail Internetowy Kantor Kryptowalut BitCan pl

Po wypełnieniu wymaganych pól, sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij na przycisk “Aktywuj Konto”.

Aktywacja konta w Bitcan pl

Ostatnim krokiem do aktywacji konta jest zweryfikowanie podanego wcześniej numeru telefonu. W tym celu, na podany przez Ciebie numer zostanie wysłany kod SMS, który wystarczy wpisać w formularzu. Następnie kliknij przycisk “Zweryfikuj”.

Weryfikacja konta w Bitcan

Kiedy potwierdziliśmy e-mail i numer telefonu, pora na zweryfikowanie swoich danych. Możesz dokonać weryfikacji za pomocą kamerki internetowej lub przy użyciu smartfona. Na potrzeby artykułu omówimy weryfikację za pomocą kamerki internetowej. W tym celu, wybieramy przycisk “Start”.

Pamiętaj aby przed przystąpieniem do weryfikacji przygotować jeden z akceptowanych dokumentów tożsamości: dowód osobisty, karta pobytu lub paszport. Zadbaj też o oświetlenie: lampka/okno nie może znajdować się w zakresie pracy kamery.

Cały proces weryfikacji jest w pełni automatyczny i zazwyczaj trwa do 3 minut. W pierwszym kroku zostaniemy poproszeni o pokazanie i sfotografowanie awersu naszego dowodu tożsamości. Następnie kolej na fotografię rewersu. W trzecim kroku analizowana jest biometryka twarzy użytkownika wspomagana przez sztuczną inteligencję – takie samo rozwiązania wykorzystuje m.in. giełda Binance.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione procedury są zgodne z ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (przepisy AML). Pozyskane w ten sposób dane osobowe mogą być jednak przetwarzane przez kantor wyłącznie w celu wykonania określonych prawnie obowiązków, a jakiekolwiek inne ich przetwarzanie wymaga – aktywnie wyrażonej – zgody klienta. Powinnością kantoru jest więc zapewnienie, żeby powierzone dane osobowe nie zostały wykorzystane w sposób inny niż w celu realizacji obowiązków ustawowych.


Po wysłaniu dokumentów poczekaj na ich akceptację. Zazwyczaj trwa ona mniej niż 3 minuty. Gdy weryfikacja dobiegnie końca, zostaniesz o tym poinformowany za pomocą SMS oraz mailowo.

Od teraz możesz kupować i sprzedawać bitcoiny w kantorze Bitcan!

Jak kupić BTC w kantorze Bitcan?

Po zakończonej weryfikacji nie pozostaje nic innego jak zakup swojego pierwszego Bitcoina.

W tym celu wybieramy opcję “Kup”, widoczną w panelu użytkownika.

Następnie wybieramy kwotę, za którą chcemy zakupić bitcoiny. Kalkulator automatycznie przeliczy podaną przez nas kwotę na ilość BTC, którą po zakupie otrzymamy na swój portfel.

Na obecną chwilę Bitcan umożliwia zakup BTC poprzez przelew ekspresowym, w którym pośredniczy procesor płatności TPay. Wystarczy tylko wybrać bank, z którego chcemy dokonać przelewu.

Po kliknięciu “Potwierdzam i kupuję”, zostaniemy przekierowani na stronę banku, który wybraliśmy. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej i potwierdzić przelew.

Na swoje środki nie będziesz musiał czekać dłużej niż kilka minut.

Gratulacje! Właśnie dołączyłeś do grona posiadaczy BTC!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

W Bitcoin.pl zajmuję się szeroko pojętą korektą tekstów. Pilnuję, żeby przecinki zawsze znajdowały się na swoim miejscu, grafiki urozmaicały doświadczenie, a sam tekst był inkluzywny, przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Prywatnie jestem dumną kocią mamą, miłośniczką tatuaży i zapaloną pasjonatką dubowych sesji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.