Komunikat prasowy

BitBay zebrał środki na badania noworodków

BitBay ponownie czyni dobro! Niczym dwóch super-bohaterów,  giełda kryptowalut i Fundacja TVS połączyły siły, by pokonać głównego „złola”. Tym ostatnim […]

Data publikacji: 8 lipca 2020

bitbay

BitBay ponownie czyni dobro! Niczym dwóch super-bohaterów,  giełda kryptowalut i Fundacja TVS połączyły siły, by pokonać głównego „złola”. Tym ostatnim był koronawirus. Dwa podmioty zorganizowały w marcu zbiórkę na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią. Ostatnia część środków zgromadzonych podczas tej akcji zostanie przekazana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie na zakup stanowiska do resuscytacji i badania noworodków.

BitBay i zbiórka środków na walkę z koronawirusem

bitbay zbiórkaBitBay oraz społeczność kryptowalut łącznie przekazali ponad 170 000 zł na walkę z koronawirusem.

Przypomnijmy, że już na początku epidemii, zarząd giełdy wsparł kwotą 100 000 zł Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o. o. w Tychach, która została przeznaczona na niezbędnego sprzętu oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych.

To jednak nie koniec! Następnie została uruchomiona strona zbiórki w kryptowalutach i złotówkach. Dzięki hojności społeczności kryptowalut w Polsce udało się przekroczyć zakładany cel zbiórki o ponad 20 000 zł. Po podliczeniu wpłat w złotówkach oraz po bez prowizyjnym przewalutowaniu datków w kryptowalutach zbiórka zakończyła się z kwotą 70 062,69 PLN.

Na co wydane zostaną te środki?

„Pierwsza część środków w wysokości 10 000 PLN została przekazana Polskiemu Towarzystwu Ratowników Medycznych w Tychach na zakup namiotu medycznego, który posłuży jako punkt medyczny lub szpital polowy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach.

Druga transza w kwocie nieco ponad 60 000 PLN została przeznaczona na wyposażenie stanowiska do resuscytacji i badania noworodków placówki SP ZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, a dokładnie tamtejszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sprzęt ten umożliwi szybszy powrót do zdrowia dzieciom, które już w tym momencie potrzebują pomocy w leczeniu koronawirusa, ale również noworodkom i matkom, u których zdiagnozowano COVID-19. Stanowisko do resuscytacji oraz badania noworodków pozwoli na natychmiastową walkę z powikłaniami u najmłodszych pacjentów”

– tłumaczy giełda.

Zbiórkę silnie wsparła społeczność kryptowalut, organizacje i portale.

BitBay czyni dobro

To nie pierwsza taka akcja giełdy. W grudniu 2019 r. BitBay zebrał zaś 5 000 zł na dom dziecka „Tęcza” w Katowicach w ramach swojej świątecznej zbiórki. Przez ponad 5 lat swojej działalności giełda przeprowadziła zaś siedem akcji charytatywnych (obecna jest już ósmą!) i dzięki zaangażowaniu społeczności kryptowalut przekazała na słuszne cele w sumie ponad 170 000 PLN. Każda z akcji była hojnie wspierana również przez samą giełdę i jej pracowników. Jakie efekty przyniesie obecna zbiórka? Przekonamy się o tym już niebawem.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion