za
bitbay chainlink

BitBay wkrótce ponownie uruchomi wpłaty i wypłaty walut fiat

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Giełda BitBay nie próżnuje. Wczoraj na swoim profilu na Facebooku oświadczyła klientom, że już wkrótce ponownie uruchomi swój system wpłat i wypłat walut fiat.

W poście (dostępnym pod tym linkiem) czytamy:

“Informujemy, że testy wpłat i wypłat w walutach FIAT: PLN, EUR, USD i GBP przebiegają pomyślnie.

Planowana data uruchomienia obsługi przelewów bankowych przewidziana jest na najbliższy poniedziałek tj. 02.09.2019 r.”

Jeśli komuś zależy jednak na czasie, konto na platformie można cały czas zasilać w alternatywny sposób:

“Przypominamy, że do tego czasu możecie bezpłatnie korzystać z:
– wpłat i wypłat na poczcie,
– wypłat w bankomatach.”

BitBay: prace zakończone pomyślnie

Giełda uspokaja też klientów w kwestii całokształtu działania swoich usług:

“Prace techniczne związane z integracją oraz pierwsze testy zakończyły się sukcesem. Przed udostępnieniem nowych rachunków dokładnie sprawdzamy działanie wpłat i wypłat z różnych banków. Dlatego, ze względu na różny czas księgowania, w piątek podamy informację, czy udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane testy i potwierdzimy datę włączenia obsługi przelewów bankowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, przed udostępnieniem nowych rachunków bankowych chcemy mieć pewność, że wszystko działa bez zastrzeżeń.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość.”

Problemy największej polskiej giełdy

BitBay pozostaje największą polską giełdą kryptowalut. Ostatnio miała jednak pewne problemy związane ze swoim działaniem. Było to efektem komplikacji na linii Igoria – BOŚ Bank.

“Z uwagi na brak porozumienia pomiędzy BOŚ Bankiem a obsługującym nas operatorem płatności [Igorią – przyp. autora], jesteśmy zmuszeni do zmiany sposobu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiat. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, jesteśmy przygotowani na taką sytuację. Rachunki są już przygotowane. W ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu i udostępnienia nowych numerów rachunków dla naszych użytkowników”

informowała jakiś czas temu firma.

Uspokajała też klientów:

„Przedstawiona sytuacja nie ma wpływu na naszą płynność. Środki naszych klientów trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych.”

Genezą komplikacji był upadek giełdy Bitmarket. Ponoć to KNF wymusił na BOŚ Banku wypowiedzenie umów na prowadzenie rachunków Igorii, która obsługiwała także tamtą giełdę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności