Komunikat prasowy

„Jaka przyszłość czeka stablecoiny?” – dyskusja z ekspertami

Możliwe, że już w styczniu na rynku pojawi się stablecoin Facebooka. Tego typu projekty są też coraz popularniejszymi walutami służącymi [...]

Data publikacji: 3 grudnia 2020

bitbay

Możliwe, że już w styczniu na rynku pojawi się stablecoin Facebooka. Tego typu projekty są też coraz popularniejszymi walutami służącymi w sieci do transferu wartości. Czy rok 2021 będzie stał pod znakiem stablecoinów? Na tego typu temat w czasie debaty organizowanej przez giełdę BitBay wypowiedzą się eksperci z rynku kryptowalut.

BitBay zaprasza za debatę

Jak zauważa giełda, „ostatnio coraz więcej mówi się o potencjale stablecoinów. W ubiegłym miesiącu Wielka Brytania ogłosiła nadchodzące propozycje regulacyjne dotyczące stablecoinów i trwających badań nad CBDC. Zainteresowanie tą tematyka wzrasta.”

Firma dodaje, że „tym bardziej, mamy przyjemność zaprosić na dyskusję na temat przyszłości stabelcoinów, która już jutro 4.12.2020 o godz.19:00 odbędzie się na naszym profilu na Facebooku. Zapis rozmowy opublikujemy również na naszym kanale na Youtube.”

Spotkanie poprowadzi CEO BitBay, Sylwester Suszek, a jego specjalnymi gośćmi będą:

  • Patryk Kempiński
  • Jakub Mościcki
  • Mike Satoshi.

„Porozmawiamy na temat charakterystyki stablecoinów oraz trendów rynkowych. Odniesiemy się również do aktualnych wydarzeń, takich jak: nowe regulacje rządowe, wiązanie wartości stablecoinów z innymi aktywami, np. złotem, czy doniesienia o Facebook Diem”

– dodaje Justyna Laskowska z BitBay.

Przypomnijmy, że polska giełda kryptowalut Bitbay.net wprowadziła niedawno wsparcie dla najpopularniejszego stablecoina – Tether (USDT). Nową monetą można handlować w stosunku do Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC) oraz Chainlinka (LINK).

Stablecoiny

Idea stablecoinów jest prosta. Niemal od początku istnienia Bitcoina krytycy kryptowalut zauważali, że ich kursy są zbyt niestabilne, by BTC mogło stać się jednostką płatniczą w handlu detalicznym. Choć ostatnia decyzja PayPala, która umożliwia płacenie za usługi i produkty w BTC (i innych „niestabilnych” cyfrowych walutach) niejako obala powyższy mit, nie zmienia to faktu, że stablecoiny, czyli kryptowaluty, które posiadają oparcie w walutach fiat, stały się częścią rynku blockchaina i nic nie wskazują na to, by miało to ulec zmianie.

Mało tego, ponoć już w styczniu na rynku pojawi się np. stablecoin Facebooka – Diem (wcześniej Libra), co pokazuje, że duże korporacje chcą tworzyć tego typu „stabilne kryptowaluty”. Swojego stablecoina posiada też np. JP Morgan.

Pewnym rozwinięciem idei stablecoinów są cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC). Na tym polu liderem pozostają Chiny, które już w 2021 r. mogą wyemitować swojego cyfrowego juana.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion