za
bitbay zbiórka

BitBay rusza ze zbiórką na walkę z epidemią koronawirusa

Binance Launchpool

Giełda BitBay uruchomiła stronę zbiórki na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z COVID-19. Środki w kryptowalutach oraz złotówkach można wpłacać do 2 kwietnia.

Zarząd BitBay już w ubiegły wtorek (17 marca 2020) przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez Sp. z o. o. w Tychach (obecnie szpital zakaźny) 100 000 zł na zakup niezbędnego sprzętu oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych. Informowaliśmy o geście ze strony BitBay’a w tym artykule. Teraz giełda zachęca do przekazywania dotacji na rzecz Fundacji TVS, która wspiera śląską służbę zdrowia.

To nie pierwsza zbiórka charytatywna organizowana przez BitBay. Tym razem jednak, aby zwiększyć zasięg akcji, zespół giełdy zdecydował się przyjmować wpłaty nie tylko w cyfrowych walutach. Na stronie zbiórki znajdziemy adresy do wpłat we wszystkich obsługiwanych przez BitBay kryptowalutach, a także dane umożliwiające przesłanie środków w złotówkach.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów zakaźnych oraz środki ochrony osobistej dla pracowników szpitali w województwie śląskim.

Partnerami akcji są operatorzy płatności Payment Technology Sp. z o. o. oraz BitBay Pay. Patronat medialny nad zbiórką objęły redakcje bitcoin.pl, Comparic24, FXMAG, BitHub, Cyfrowa Ekonomia.

Każdy, kto chce dodatkowo wesprzeć akcję może skontaktować się z giełdą pod adresem media@bitbay.net.

Koronawirus – zasięg pandemii na 19.03

Aktualnie na terenie Polski odnotowanych zostało 325 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 5 ofiar śmiertelnych. Dziś, ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejnych 20 zachorowań. Statystyki na całym świecie wyglądają następująco: ponad 218 000 zarażonych oraz ponad 8800 zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19.

290 000 złotych na cele dobroczynne

Założona w 2014 r. giełda BitBay przeprowadziła do tej pory aż 9 akcji charytatywnych. Od 2016 roku gra razem z WOŚP. Chętnie wspiera instytucje na terenie woj. śląskiego, z którego pochodzą jej założyciele. W ostatnich latach BitBay zorganizował zbiórki na rzecz domu dziecka w Katowicach oraz schroniska dla zwierząt w Chorzowie. Łącznie giełdzie wraz z jej użytkownikami udało się przekazać na cele charytatywne ponad 290 000 złotych.

Drodzy czytelnicy, zachęcamy Was do dorzucenia swojej cegiełki wspierającej ten szczytny cel. Razem możemy więcej!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 734,90 USD3,71%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,54 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,11%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,73 USD0,55%
Solana logo
SolanaSOL
180,15 USD6,26%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,14%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,00 USD2,22%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD2,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,68%