Bitbay ostrzega – nie daj się nabrać! Oszuści finansowi nie próżnują!

2021-04-06 Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo naszych Użytkowników od zawsze jest dla nas priorytetem, dlatego we współpracy z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji i FinCERT.pl […]

Bezpieczeństwo naszych Użytkowników od zawsze jest dla nas priorytetem, dlatego we współpracy z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji i FinCERT.pl – Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP robimy wszystko, aby jak najlepiej zapobiegać oszustwom.

Co warto wiedzieć o oszustwach na rynku kryptowalut?

Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty jest legalne! Niestety w ostatnim czasie obserwujemy coraz więcej nielegalnych działań, które mają na celu, oszukać ofiary proponując im rzekomo pomoc w inwestowaniu. Czas pandemii ułatwia wyłudzaczom, którzy często wchodzą w skład zorganizowanych grup przestępczych realizację planów, wykorzystując strach i niepewną sytuację ekonomiczną ludzi. Skala oszustw jest coraz większa, jednostkowe transakcje sięgają coraz wyższych kwoty.

8 złotych zasad, jak uchronić się przed tego typu oszustwami:

 1. Przed rozpoczęciem inwestycji, koniecznie sprawdź, czy instytucja bądź platforma inwestycyjna:

  ● posiada licencję wydaną przez organ nadzoru jednego z krajów Unii Europejskiej,
  ● ma siedzibę w kraju UE.

  BitBay jest w pełni regulowaną giełdą, jako jedyna giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut na waluty fiat posiada licencję estońską “Providing a virtual currency service”. Nasza siedziba znajduje się w Estonii, czyli w kraju członkowskim UE.

  Pamiętaj! Jeśli podmioty nie są regulowane w kraju UE, nie muszą dostarczać sprawozdań zgodnie z wymogami przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) i nie podlegają przepisom ustaw.

 2. Zawsze zapoznawaj się z regulaminem. Twoje podejrzenia powinny wzbudzić bardzo wysokie kwoty prowizji, warunek ciągłego inwestowania i obowiązek uiszczania wysokich składek członkowskich.

  Inwestowanie na BitBay jest całkowicie dobrowolne, nikt z pracowników nie będzie namawiał Cię do założenia konta. Prowadzenie konta jest darmowe i nie ponosisz żadnych opłat związanych z jego założeniem, czy też brakiem aktywności na nim.

 3. Pod żadnym pozorem nie udostępniaj nikomu danych do logowania na platformach inwestycyjnych, w bankowości elektronicznej i mobilnej ani poufnych danych dotyczących swoich kart płatniczych. Nikt z pracowników BitBay nie będzie się z Tobą kontaktował w celu uzyskania takich informacji.
 4. Nigdy nie instaluj dodatkowego oprogramowania, na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości internetowej czy innych instytucji finansowych. Nigdy nie zostaniesz poproszony o wykonanie tej czynności przez pracowników BitBay.
 5. Chroń poufność swoich dokumentów oraz wizerunku;
 6. Sprawdzaj, np. w Internecie, wiarygodność instytucji oferującej możliwość inwestowania i osiągania dużych zysków w krótkim czasie;
 7. Zachowaj czujność, jeśli pojawią się jakiekolwiek propozycje związane z transferem środków pochodzących od innych osób, aby nieświadomie nie wziąć udziału w przestępstwie;
 8. Pamiętaj, że inwestycje wykorzystujące „dźwignię finansową” są zawsze obarczone dużym ryzykiem. Informacja o wysokim ryzyku powinna być przedstawiona w sposób jasny i zrozumiały;

Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości, czy to my kontaktowaliśmy się z Tobą, możesz się zgłosić do obsługi klienta (support) BitBay. Zawsze Ci pomożemy i nigdy Twoje zgłoszenie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Możesz także skontaktować się ze swoim bankiem, a gdy podejrzewasz próbę popełnienia przestępstwa, masz prawo zgłosić sprawę na Policję. Najważniejsze – zawsze zachowaj czujność. Nie daj skusić się szybkimi zarobkami, w krótkim czasie.

Tagi
bezpieczeństwo bitbay giełda kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.