za
bitbay

BitBay organizuje świąteczną zbiórkę charytatywną

2019-12-05
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jak co roku (i to już po raz czwarty!) giełda BitBay wraz z Bitcantor organizują specjalną zbiórkę pieniędzy na świąteczne prezenty dla dzieci z domu dziecka „Tęcza” w Katowicach. Organizatorzy dodają, że oprócz środków, które zostaną przekazane przez zespoły obu platform, zapraszają do udziału w akcji całą społeczność kryptowalut. Tegoroczną zbiórkę patronatem medialnym objęła m.in. nasza redakcja.

BitBay czyni dobro

Zbiórka potrwa dokładnie od 2 do 19 grudnia. Co ważne, jest prowadzona we wszystkich 36 kryptowalutach, które są dostępne na giełdzie BitBay. Dedykowane adresy do wpłat znajdują się na stronie akcji pod tym linkiem. W momencie pisania tych słów wpłacono już równowartość ponad 1200 zł, co stanowi ponad 30 proc. minimalnej kwoty, jaką chce zebrać firma.

“Środki zostaną przeznaczone na zakup prezentów (zabawek, książek, gier, ubranek i innych wymarzonych podarunków) oraz sprzętów niezbędnych dla funkcjonowania domu dziecka. Rozliczenie, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie opublikowane na stronie akcji”

– dodaje giełda.

Warto przypomnieć, że tego typu akcje stanowią już pewną tradycję w przypadku BitBay’a. Podczas poprzednich trzech zbiórek na katowicki dom dziecka udało się zgromadzić łączną kwotę ponad 40 000 PLN. Przez ponad 5 lat swojej działalności giełda przeprowadziła zaś siedem akcji charytatywnych (obecna jest już ósmą!) i dzięki zaangażowaniu społeczności kryptowalut przekazała na słuszne cele w sumie ponad 170 000 PLN. Każda z akcji była hojnie wspierana również przez samą giełdę i jej pracowników.

Kryptowaluty na cele charytatywne

W 2017 r. podobną inicjatywę zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (jego członkiem także jest BitBay), które zbierało bitcoiny dla Fundacji Domu Baudouina w Warszawie, Domu im. J.Korczaka – Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku i katowickiej Tęczy.

“Pokażmy, że polska społeczność kryptowalut potrafi działać wspólnie w kwestii pomocy potrzebujących tego dzieci! Naszym zdaniem warto udowodnić, że waluty cyfrowe nie są czymś złym, ale we właściwych rękach służą do realizacji bardzo altruistycznych zadań”

– podkreślali wtedy organizatorzy, którym ostatecznie udało się zebrać kilkanaście tys. PLN.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności