za
bit-bay

Bit-Bay Europe (nie mylić z polską giełdą!) pod ostrzałem władz

Binance Launchpool

Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), czyli “luksemburski KNF”, ostrzega przed Bit-Bay Europe. Firma chwali się, że posiada licencję instytucji płatniczej i jest nadzorowana przez regulatora. W rzeczywistości jest to nieprawda. Osobną sprawą jest to, że nazwa może mylnie kojarzyć się z polską giełdą kryptowalut BitBay.

Po wejściu na Bit-Bay.org widzimy hasło reklamowe:

Najrozsądniejsza na świecie usługa wymiany Bitcoinów wreszcie dostępna w Europie.

Firma podpiera się też autorytetem portali CoinDesk, TechCrunch i gazety The Wall Street Journal. Przede wszystkim nazwa jednak kojarzy się z polską giełdą BitBay. Istnieje obawa, że myślnik, który rozłącza oba człony nazwy, może nie być wystarczający dla mniej zaznajomionego z rynkiem początkującego inwestora kryptowalut.

Bit-Bay oszukuje?

bit-bayBit-Bay twierdzi, że też jest giełdą kryptowalut i to – jeśli wierzyć firmie – bardzo pewną.  Oferuje wymianę tradycyjnych walut na cyfrowe aktywa, 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. To co prawda dziś standard i element specyfiki rynku. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Czy bowiem można wierzyć giełdzie, która właściwie okłamuje swoich użytkowników?

O co nam chodzi? Commission de Surveillance du Secteur Financier opublikowało ostrzeżenia dot. giełdy. Wynika z niego, że podmiot sugeruje, że otrzymał licencję luksemburskiego odpowiednika KNF. Na podstawie takiego dokumentu może oferować swoje usługi klientom z całej Unii Europejskiej. Tyle że to nie prawda, o czym teraz mówią urzędnicy CSSF. W związku z całą aferą regulator przestrzega obecnie inwestorów kryptowalut przed korzystaniem z usług Bit-Bay.

Warto jeszcze raz to podkreślić: giełda Bit-Bay nie ma kompletnie nic wspólnego z polskim BitBay’em, który jest legalnie zarejestrowaną na Malcie platformą, za pomocą której możecie handlować kryptowalutami.

Jak nie dać się oszukać?

Niestety tego typu oszustwa – jak potencjalnie to związane z Bit-Bay – zdarzają się i będą zdarzać. Tworzenie „klonów” popularnych giełd czy innego typu witryn to bardzo popularna taktyka oszustów, którzy próbują w ten sposób wykorzystać zaufanie do znanej marki i wykraść w ten sposób np. dane wrażliwe użytkowników. Pamiętajcie, by być w tej materii ostrożnym!

Jeśli szukasz bezpiecznego miejsca do zakupu BTC, to Kantor Bitcoin, dostępny online na Bitcoin.pl, umożliwi Ci szybki zakup bitcoinów, bez dodatkowych formalności. Bitcoiny zakupione w kantorze trafiają na wybrany przez Ciebie adres, dzięki czemu masz 100% kontrolę nad swoimi funduszami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności