Binance zaprzestanie wsparcia dla OMNI

2021-04-28 Bitcoin Giełdy kryptowalut

Wiodąca giełda kryptowalut na świecie Binance, bez żadnych wyjaśnień zdecydowała się wstrzymać wsparcie dla sieci OMNI. Binance wstrzymuje wsparcie dla […]

Wiodąca giełda kryptowalut na świecie Binance, bez żadnych wyjaśnień zdecydowała się wstrzymać wsparcie dla sieci OMNI.

Binance wstrzymuje wsparcie dla sieci OMNI

Zgodnie z ostatnim ogłoszeniem, Binance „zaprzestanie wsparcia dla usługi wpłat i wypłat w sieci OMNI” w dniu 30 kwietnia 2021 roku o godzinie 00:00 UTC.

Jedynym wyjaśnieniem podanym w oficjalnym komunikacie jest to, że Binance dąży do „zapewnienia użytkownikom lepszego i płynniejszego doświadczenia”.

Czołowy stablecoin USDT korzysta obecnie z sieci OMNI (między innymi). Wyemitowane jest na niej około 1,3 miliarda USDT.

Jednak według panelu portfela giełdy Binance, obecne opłaty za wypłatę USDT za pośrednictwem OMNI wynoszą 28 USD. Jest to mizerny wynik w porównaniu z każdą inną siecią, nawet z przeciążonym Ethereum, które obecnie żąda 20 USD za wypłatę.

Sieć OMNI – powrót do przeszłości

OMNI Network jest protokołem zbudowanym na blockchainie Bitcoina. Początkowo był znany jako Mastercoin. Jego whitepaper został opublikowany w styczniu 2012 roku przez J.R. Willeta. Projekt został jednak oficjalnie przemianowany w 2015 roku.

W każdym razie, Omni Layer był szczególnie popularny we wczesnych dniach rozwoju blockchaina, ponieważ miał niewielką lub żadną konkurencję. Jest to również pierwsza sieć, na której Tether emitował swoje stablecoiny.

Jednak z biegiem czasu pojawili się konkurenci. Najpierw było Ethereum, a następnie TRON, EOS i tak dalej, odsuwając OMNI na bok. Warto jednak zauważyć, że OMNI jest nadal trzecią co do wielkości siecią, której Tether używa do wybijania USDT. Jednak różnica między nią a Ethereum i TRON jest ogromna.

Mimo to Binance wydaje się wierzyć, że jego nieefektywność powoduje, że transakcje są nieskuteczne. Wygląda na to, że to wystarczyło, aby wstrzymać wsparcie dla sieci BTC.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Binance bitcoin Blockchain btc omni sieć

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.