Bitcoin w mediach

CEO Binance.US: USA są opóźnione w kwestii adopcji kryptowalut

CEO Binance.US, Catherine Coley, skomentowała stan adopcji Bitcoina i kryptowalut w USA. Zwróciła uwagę, że Stany Zjednoczone były zwykle postrzegane […]

Data publikacji: 6 marca 2020

bitbay

CEO Binance.US, Catherine Coley, skomentowała stan adopcji Bitcoina i kryptowalut w USA. Zwróciła uwagę, że Stany Zjednoczone były zwykle postrzegane jako światowy lider w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości. Teraz jednak są opóźnione, jeśli chodzi o przyjęcie cyfrowych walut na rynku.

CEO Binance.US: adopcja jest niska

Podczas gdy w USA jest ponoć wielu entuzjastów kryptowalut, Coley twierdzi, że ​​adopcja jest żałośnie niska:

„Podczas gdy 55 procent Amerykanów posiada akcje, tylko około 6 procent posiada Bitcoiny. Ponadto przytłaczająca liczba Amerykanów – 68 procent – twierdzi, że nie jest właścicielem i nie planuje kupować Bitcoinów w przyszłości. To około 200 milionów ludzi odrzucających Bitcoina, zanim jeszcze dali mu szansę.”

Jej zdaniem winne są media. Mainstream kojarzy kryptowaluty z przestępcami i terrorystami. Nie pokazuje się pozytywów związanych z BTC.

„Co więcej, media nieustannie unikają faktu, że ludzie płacili za nielegalne oraz niemoralne produkty i usługi od samego początku, tylko używali do tego gotówki”

– dodała.

Coley podkreśla, że ​​to wielka szkoda, ponieważ także inwestorzy na rynku akcji mogliby skorzystać z dywersyfikacji swoich portfeli, gdyby inaczej spojrzeli na BTC.

Długa droga za nami, ale i przed nami

Dodała, że Bitcoin przeszedł już długą drogę. Na początku wiedza o nim ograniczała się tylko do osób znających się na kodowaniu i szyfrowaniu. Dziś codziennie Amerykanie mogą kupować kryptowaluty za pomocą karty debetowej, jednak „ten rozwój nastąpił dopiero w ciągu ostatniego roku.”

Dalej Coley mówiła, że USA potrzebują jaśniejszych regulacji oraz bardziej otwartych zwolenników, aby ci chcieli edukować i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Adopcja w USA powoli zaczyna jednak rosnąć. W ubiegłym roku liczba Amerykanów posiadających jakąkolwiek kryptowalutę prawie podwoiła się z 7,95 proc. w 2018 r. do 14,4 proc. w 2019 r. – to wzrost o 81 proc. w ciągu jednego roku.

Coley twierdzi, że firma Binance.US zaczęła od zaspokajania potrzeb społeczności w USA i ostatecznie uzyskała „imponujące” wyniki. Dodała, że jej firma odniosła sukces, ale sugeruje, że to przez fakt, że rozumie niuanse amerykańskiego rynku.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion