Bitcoin

Binance ponownie uruchamia handel

Giełda kryptowalut Binance potwierdziła, że ​​zakończyła poważną aktualizację systemu i 15 maja ponownie uruchamia swoją platformę handlową o godz. 13:00 […]

Data publikacji: 15 maja 2019

bitbay

Giełda kryptowalut Binance potwierdziła, że ​​zakończyła poważną aktualizację systemu i 15 maja ponownie uruchamia swoją platformę handlową o godz. 13:00 UTC.

Binance straciło ponad 7 000 BTC (w tym czasie ta liczba Bitcoinów była warta 41 milionów dolarów) w wyniku ataku hakerskiego, który miał miejsce na początku tego miesiąca. Po tym przykrym incydencie firma całkowicie zamroziła depozyty i wypłaty. Działania miały zabezpieczyć platformę przed kolejnymi ewentualnymi atakami.

W późniejszym oświadczeniu  napisano, że programiści Binance zawieszą w pełni wszelkie funkcjonalności na okres do ośmiu godzin w środę, zaczynając prace modernizacyjne od 03:00 UTC.

Firma nie udostępniła wielu szczegółów na temat prac. Wiadomo tylko, że wszystkie zakończyły się z powodzeniem i zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Teraz giełda przygotowuje się do ponownego startu wszelkich usług i funkcjonalności, w tym wpłat i wypłat dla wszystkich użytkowników.

„Binance zakończyło aktualizację systemu i wznowi całą działalność handlową o godzinie 13:00 (UTC)”

– czytamy w nowym oświadczeniu. Napisano w nim też:

„Od teraz do rozpoczęcia handlu użytkownicy będą mogli anulować otwarte zlecenia, przetwarzać depozyty i korzystać z innych funkcji związanych z kontem. Pamiętajcie, że funkcja wypłaty będzie dostępna wkrótce po wznowieniu handlu.”

Zaskakujący atak

Atak hakerski na Binance mocno zaskoczył społeczność kryptowalut. Głównie tym, że firma utraciła sporą kwotę. Giełda uchodziła dotąd za jedną z najbezpieczniejszych na świecie.

Binance wzięło na siebie odpowiedzialności za atak, ale we wtorek wezwało użytkowników do przeczytania i przestrzegania listy 14 środków bezpieczeństwa w celu ochrony środków na giełdzie.

Utracone środki mają zostać klientom zwrócone. Giełda prowadzi bowiem swój fundusz, w którym gromadzi środki na wypadek tego typu sytuacji jak udane ataki hakerskie.

Jak donoszą dziś media, inna giełda z tego rynku, Cryptopia, nie miała już takiego szczęścia (albo inaczej – nie była tak przezorna jak Binance). Firma straciła w połowie stycznia br. około 17 milionów dolarów. Od marca próbowała ponownie działać, ale w tym tygodniu wstrzymała wszelki handel i ogłosiła upadłość.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion