za
kryptowaluty kartą kredytową

Jak kupić kryptowaluty kartą kredytową lub debetową w 5 prostych krokach?

robinhood aplikacja rejestracja

Na rynku kryptowalut często pojawiają się okazje, które wymagają szybkiej reakcji. Wpłata środków na giełdę za pomocą przelewu bankowego może jednak trwać nawet kilka dni. Najszybszą i najprostszą metodą zakupu kryptowalut jest więc karta debetowa lub kredytowa. W tym artykule wyjaśnimy w jaki sposób za jej pomocą kupować bitcoina i altcoiny na Binance. Tak więc, zaczynamy!

Jakie są rodzaje opłat za korzystanie z kart kredytowych?

Pomimo tego, że zakup altcoinów kartą jest prosty i szybki, wiąże się z opłatami, które mogą być wyższe niż w przypadku innych metod, np. przelewu bankowego. Korzystając z karty kredytowej możemy zostać obciążeni następującymi kosztami:

 • Opłaty transakcyjne – Opłata pobierana przez giełdy kryptowalut za transakcje kartą jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku innych sposobów płatności (np. przelewu bankowego). Binance w takim przypadku pobiera maksymalnie 2% prowizji. Wszelkie inne opłaty są zależne od banku i operatora karty.
 • Prowizja za zaliczkę gotówkową – W przypadku zaliczki gotówkowej, dostawca karty kredytowej pożycza Ci (pożyczkobiorcy) gotówkę. Ty zaś płacisz 3%-5% w formie opłaty. Kryptowalutowe transakcje dokonywane za pomocą kart kredytowych są czasami również zaliczane do zaliczek gotówkowych. Użytkownicy Binance nie ponoszą jednak żadnych opłat z tego tytułu, ponieważ giełda ta akceptuje tylko karty Mastercard i VISA.
 • Prowizja za operacje zagraniczne – Binance nie pozwala na dokonywanie wpłat i zakupów bezpośrednio w PLNw. Oznacza to, że będziesz musiał skorzystać z innej waluty, np. USD lub EUR. W takim przypadku zostaniesz również obarczony prowizją za transakcję zagraniczną przez operatora swojej karty (zazwyczaj wynosi ona około 3%). Warto tutaj zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach istnieją usługi, które pozwalają w łatwy sposób korzystać z kont wielowalutowych. Jedną z nich jest np. brytyjski neobank Revolut.

Dlaczego warto kupować kryptowaluty kartą na Binance?

Zakupy kryptowalut za pomocą karty wiążą się z wieloma korzyściami. Należą do nich m.in.:

 • Szybkość zakupów – Korzystając z karty możesz kupić kryptowaluty niemal natychmiast. Oznacza to, że zawsze będziesz mógł wykorzystać sprzyjającą okazję na rynku. W przypadku przelewów bankowych wpłata może trwać nawet kilka dni.
 • Prostota – Zakup kryptowalut kartą na Binance jest bardzo prosty. Wszystko sprowadza się w zasadzie do wykonania zaledwie pięciu kroków (które rozpiszemy w dalszej części tego przewodnika). Właśnie dlatego z procesem tym powinien poradzić sobie nawet bardzo początkujący inwestor.
 • Nie musisz posiadać gotówki – Jak dobrze wiemy, rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Oznacza to, że okazja do zakupów może pojawić się w każdym momencie. Co jednak jeśli wciąż czekasz na swoją wypłatę, a ta dotrze na Twoje konto dopiero za kilka dni? W takim wypadku możesz skorzystać z karty kredytowej i kupić kryptowaluty na Binance natychmiastowo i w łatwy sposób.

Jak kupować altcoiny kartą na Binance?

Proces zakupu altcoinów kartą na Binance jest tak prosty, że powinien poradzić sobie z nim nawet kompletny laik. W zasadzie, wszystko sprowadza się do wykonania pięciu prostych kroków. Oto one:

 1.  Po pierwsze, musisz zalogować się na swojego konto. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz je założyć pod tym linkiem. Wystarczy, że będziesz postępował według instrukcji z naszego innego poradnika, który znajdziesz tutaj. Kiedy już pomyślnie przejdziesz przez proces rejestracji i weryfikacji KYC, najedź myszką na “Kup Kryptowaluty” u góry strony, a następnie kliknij “Karta kredytowa/debetowa”. Alternatywnie możesz też po prostu kliknąć w ten link.
  binance karta kredytowa
 2. Teraz wybierz walutę fiat, za pomocą której chcesz zrobić zakupy oraz kryptowalutę, którą chcesz kupić. Binance pozwala wybierać pośród setek różnych altcoinów. Niestety, nie wspiera jednak naszej polskiej złotówki, tak więc musisz wybrać inną, zagraniczną walutę fiat.
 3. Następnym krokiem jest dodanie nowej karty kredytowej/debetowej. Aby to zrobić kliknij przycisk “Dodaj nową kartę”. Następnie wprowadź dane oraz adres rozliczeniowy i ponownie naciśnij “Dodaj kartę”.
 4. Teraz kliknij “Kontynuuj”. W tym momencie pojawią się dane Twojej transakcji. Jeżeli wszystko się zgadza, potwierdź swoje zlecenie.
 5. Ostatnim krokiem jest weryfikacja płatności na stronie transakcji OTP Twojego banku. Po wykonaniu tej czynności, kryptowaluty znajdą się w Twoim portfelu!

Podsumowanie

Zakup altcoinów za pomocą karty to dobry pomysł jeżeli na rynku pojawia się okazja, a my chcemy ją wykorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że taka metoda płatności jest często obarczona wyższą prowizją. Z karty kredytowej możemy również skorzystać w momencie, w którym aktualnie nie dysponujemy gotówką.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności