Binance CEO wprowadziłby tradycyjne regulacje finansowe do kryptowalut

2021-04-18 Regulacje

Dyrektor generalny i założyciel giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao („CZ”), powiedział, że regulacja branży kryptowalut niekoniecznie jest zła. Gdybym był […]

Dyrektor generalny i założyciel giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao („CZ”), powiedział, że regulacja branży kryptowalut niekoniecznie jest zła.

Gdybym był regulatorem, najbardziej logiczną rzeczą, którą bym zrobił, byłoby spojrzenie na istniejące regulacje w tradycyjnej przestrzeni finansowej i wprowadzenie ich do kryptowalut.

– powiedział CZ, zanim zauważył, że branża kryptowalutowa znacznie różni się od tradycyjnych finansów.

CZ dodał również, że nie jest – w przeciwieństwie do wielu innych w branży – libertarianinem lub anarchistą.

Jest wielu skrajnych libertarian, którzy uważają, że dobrze funkcjonowaliśmy bez żadnych zasad, bez interwencji rządu. Nie sądzę, że jako społeczeństwo jesteśmy na to całkiem gotowi. Przynajmniej w moim odczuciu. Nie wiem, jak zapewnimy sobie bezpieczeństwo”.

Relacje Binance z organami regulacyjnymi

Firma Changpenga Zhao ma skomplikowane relacje z organami regulacyjnymi i prosperował (jak dotąd) dzięki umiejętnemu poruszaniu się po nich. Platforma kilkukrotnie zmieniała kraj, z którego prowadziła operacje.

Binance opuściło Chiny w 2017 roku, tuż przed rozprawieniem się z giełdami kryptowalutowymi przez rząd. Giełda przeniosła się do Japonii, potem na Tajwan, a następnie w 2018 roku Binance zabiegał o względy prezydenta Malty, aby jak najlepiej wykorzystać łagodne przepisy kryptowalutowe tego kraju. Niestety nie udało się, a Binance musiał udać się gdzie indziej. Teraz firma, oficjalnie zarejestrowana na Kajmanach, działa z… kto wie?

W lipcu ubiegłego roku Malaysia Securities Commission zarzuciła, że Binance działa w tym kraju nielegalnie. Binance obalił zarzuty twierdząc, że wszystko jest w porządku, a giełda działa zgodnie z przepisami.

Nie mamy jednego monolitycznego systemu opracowanego przez tysiące ludzi w moim biurze

powiedział CZ w listopadzie zeszłego roku dla Decrypt, zapytany o to, jak radzi sobie z regulacyjnymi problemami. Później w tym samym miesiącu, The Block doniósł o zamknięciu przez władze biura Binance w Szanghaju. Binance późiej twierdził, że nie było to biuro. The Block utrzymywał swoją wersję, powołując się na rozmowy z pracownikami.

Podczas wywiadu w listopadzie 2020 roku CZ opisał regulacje jako „nadmiernie restrykcyjne”. Dzisiaj jednak twierdzi, że byłoby „OK”, gdyby pierwsze światowe były „trochę restrykcyjne”.

Posiadanie żadnych zasad nie jest również dobre dla firm. Znam inne firmy w branży, które chcą współpracować z organami regulacyjnymi

– powiedział CZ.

Tagi
Binance Changpeng Zhao CZ DeFi giełda regulacje Tradycyjne finanse

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.