Binance łączy siły z Alipay i WeChat Pay

2019-10-09 Giełdy kryptowalut

Mimo zakazu używania kryptowalut w Chinach obywatele tego kraju wciąż chcą kupować cyfrowe monety. W odpowiedzi firmy na całym świecie […]

Mimo zakazu używania kryptowalut w Chinach obywatele tego kraju wciąż chcą kupować cyfrowe monety. W odpowiedzi firmy na całym świecie szukają sposobów na ułatwienie tego procesu dla tej wielkiej populacji traderów. Przełom jednak nadszedł i to z obozu Binance!

Kup kryptowaluty za pomocą WeChat Pay i Alipay na Binance

binancePrzez ostatnie dwa lata kupowanie Bitcoinów w Chinach było trudnym procesem. W wyniku nałożonej przez Pekin blokady inwestorzy korzystali z platform OTC i handlowali bezpośrednio między sobą np. za pomocą grup na różnych czatach, aplikacjach czy mediach społecznościowych. Reżim – sfrustrowany tym, że jego zakaz nie jest respektowany – próbował zakazać nawet tej formy, ale i to nie stłumiło „głodu na kryptowaluty”

Teraz Binance właśnie potwierdziło, że akceptuje przelewy za pomocą Alipay i WeChat Pay, dwóch największych platform płatności internetowych w Chinach. Integracja z nimi może mieć wielki wpływ na sektor kryptowalut. Może nawet większy niż start Bakkt, co na razie nie dało rewolucyjnych efektów.

Według oficjalnej międzynarodowej strony Alipay, platforma ma miliard użytkowników na całym świecie. Teraz wyobraźcie sobie, o jakim potencjale mówimy. Szacuje się, że WeChat Pay nie jest daleko w tyle, ponieważ firma ma ponoć 900 milionów użytkowników. Binance dostarczył teraz możliwość kupna BTC dla prawie jednej trzeciej planety.

Ponieważ większość ludzi w Chinach korzysta z co najmniej jednej z tych platform, wszyscy będą teraz mieli pełny dostęp do kryptowalut (i to nie tylko BTC!).

Szansa na sezon na altcoiny?

Czy więc integracja Binance z Alipay i WeChat Pay będzie teraz zapalnikiem wzrostów? Oczywiście informacja o takiej możliwości musi dopiero się rozejść po mediach i mediach społecznościowych. Ponadto jest jeszcze jeden element. Nawet jeśli nie da to efektu od teraz, może mocno wzmocnić napływ chińskich inwestorów w czasie kolejnej hossy.

Możliwe też, że da to szansę na wyczekiwany sezon na altcoiny, na który wielu inwestorów czeka. Dominacja BTC na rynku kryptowalut lekko spadła, co może zapowiadać trend wzrostowy dla Etheru i innych „altów”.

Tagi
Alibabapay Alibabapay binance Binance giełdy kryptowalut jak kupić bitcoin WeChat Binance WeChat Pay

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.