Bezpieczne oszczędzanie od maja stanie się trudniejsze

2020-04-28 Wiadomości

Od maja oprocentowanie obligacji skarbowych będzie niższe. To sprawi, że bezpieczne oszczędzanie stanie się bardzo trudne. Gdy dodamy do tego […]

Od maja oprocentowanie obligacji skarbowych będzie niższe. To sprawi, że bezpieczne oszczędzanie stanie się bardzo trudne. Gdy dodamy do tego inflację, może się okazać, że część inwestorów zacznie szukać bardziej ryzykownych aktywów, by ratować swoje oszczędności.

Bezpieczne oszczędzanie znacznie trudniejsze

Bezpieczne oszczędzanieZ badania HRE Investments dowiadujemy się, że banki pogorszyły swoją ofertę depozytową. Odsetki znajdują się już nierzadko na poziomie niższym niż 1 proc. w skali roku!

Może więc warto zainteresować się kupnem obligacji skarbowych? Też nie, bowiem dla tych oprocentowanie w kwietniu wynosi już tylko 1,5 proc. lub 2,1 proc. w skali roku. Od maja spada do 0,5 proc. w skali roku dla obligacji 3-miesięcznych oraz 1,0 proc. dla obligacji 2-letnich.

Krótko i na temat: bezpieczne oszczędzanie od maja będzie bardzo trudne. Pamiętajmy, że w tle mamy też rosnącą inflację.

Obligacje nie uchronią nas przed inflacją

„Lokując pieniądze w obligacjach, należy także wziąć pod uwagę inflację. Jak wynika z szacunków HRE Investments, od maja popularne obligacje o stałym oprocentowaniu: 3-miesięczne i 2-letnie będą chronić siłę nabywczą pieniędzy tylko wtedy, gdy ceny wzrosną odpowiednio o skromne 0,4 proc. lub 0,8 proc. w skali roku. A według ostatnich danych GUS za marzec, ceny w ciągu ostatniego roku wzrosły o 4,6 proc. I choć coraz częściej pojawiają się prognozy mówiące o tym, że ceny w sklepach będą rosły wolniej, to i tak najnowsza oferta obligacji może nie uchronić nas przed inflacją

– tłumaczy money.pl.

Co to oznacza dla inwestorów? Otóż to, że będą oni musieli o wiele bardziej się sprężyć, by zarobić w czasie kryzysu, a przynajmniej zachować wartość nabywczą swoich oszczędności. Inflacja nie bez powodu jest uznawana za ukryty podatek.

Możliwe, że na tym wszystkim zyskają rynki złota, a może nawet kryptowalut.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
lokaty obligacje oszczędzanie

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.