Barry Silbert: nadchodzi bańka na Bitcoinie

Bitcoin w mediach Świat

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalnego Digital Currency Group, uważa, że bessa na rynku kryptowalut definitywnie się zakończyła i przed […]

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalnego Digital Currency Group, uważa, że bessa na rynku kryptowalut definitywnie się zakończyła i przed nami „krypto-wiosna”, czyli hossa. Sugeruje też, że czeka nas nowa bańka.

Wraz z ponownym wzrostem kursu, temat ceny Bitcoina powraca do mediów tematycznych i mainstreamowych. Nie można się temu dziwić, bowiem przez cały 2018 r. główna krytowaluta traciła na wartości, do tego ciągnąc za sobą altcoiny i tokeny. Rynek ICO niemal całkowicie upadł, teraz dopiero odradzając się w lekko zmienionej postaci (firmy z tej branży coraz częściej decydują się już na STO).

Nowy start

Bitcoin stał się tym samym nośnym tematem dla debat różnych ekspertów, analityków czy ekonomistów. Tym razem głos w sprawie wziął Barry Silbert, żywa legenda światka kryptowalut. Podsumował na starcie ostatnie kilkanaście miesięcy na rynku:

„Przeszliśmy przez niezłą kolejkę górską. Cena spadła o 80% czterokrotnie. Ale w przeszłości czterokrotnie, po tym czasie cena osiągnęła rekordowy poziom. Jeśli więc spojrzeć na cenę Bitcoina, wygląda na to, że być może wychodzimy z kryptograficznej zimy i wkroczyliśmy w kryptograficzną wiosnę”

Przedsiębiorca słusznie zauważa, że to, co teraz obserwujemy, to powtarzanie tego samego schematu, który miał już miejsce parę razy w historii Bitcoina. Tym razem coś się jednak zmieniło. Silbert dostrzega fakt, że fundamenty rynku – a tym samym czynniki prowzrostowe – nigdy wcześniej nie były takie mocne:

„Jeśli porównać dzisiejszą infrastrukturę w stosunku do miejsca, w którym znajdowała się ona tuż przed ostatnim rynkiem byka w 2017 r., to jest to naprawdę noc i dzień. I tak teraz nie chodzi o to, czy pieniądze instytucjonalne przejdą do klasy aktywów, ale o to, kiedy.”

O wejściu inwestorów instytucjonalnych w kryptowaluty mówi się od dawna. Ich większe zaangażowanie w rynek wieszczyli np. Mike Novogratz czy Tom Lee, obaj od dawna sugerujący, że przed BTC jest świetlana przyszłość.

Tymczasem dziś BTC jest wyceniany na ponad 8 100 USD i zyskał w ciągu ostatnich 24 godzin 1,43%.

Słowa kluczowe
Barry Silbert bessa bitcoin bitcoin inwestorzy btc cena hossa rynek wartość

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.