Bitcoin w mediach

Barry Silbert: nadchodzi bańka na Bitcoinie

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalnego Digital Currency Group, uważa, że bessa na rynku kryptowalut definitywnie się zakończyła i przed […]

Data publikacji: 13 czerwca 2019

bitbay

Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalnego Digital Currency Group, uważa, że bessa na rynku kryptowalut definitywnie się zakończyła i przed nami „krypto-wiosna”, czyli hossa. Sugeruje też, że czeka nas nowa bańka.

Wraz z ponownym wzrostem kursu, temat ceny Bitcoina powraca do mediów tematycznych i mainstreamowych. Nie można się temu dziwić, bowiem przez cały 2018 r. główna krytowaluta traciła na wartości, do tego ciągnąc za sobą altcoiny i tokeny. Rynek ICO niemal całkowicie upadł, teraz dopiero odradzając się w lekko zmienionej postaci (firmy z tej branży coraz częściej decydują się już na STO).

Nowy start

Bitcoin stał się tym samym nośnym tematem dla debat różnych ekspertów, analityków czy ekonomistów. Tym razem głos w sprawie wziął Barry Silbert, żywa legenda światka kryptowalut. Podsumował na starcie ostatnie kilkanaście miesięcy na rynku:

„Przeszliśmy przez niezłą kolejkę górską. Cena spadła o 80% czterokrotnie. Ale w przeszłości czterokrotnie, po tym czasie cena osiągnęła rekordowy poziom. Jeśli więc spojrzeć na cenę Bitcoina, wygląda na to, że być może wychodzimy z kryptograficznej zimy i wkroczyliśmy w kryptograficzną wiosnę”

Przedsiębiorca słusznie zauważa, że to, co teraz obserwujemy, to powtarzanie tego samego schematu, który miał już miejsce parę razy w historii Bitcoina. Tym razem coś się jednak zmieniło. Silbert dostrzega fakt, że fundamenty rynku – a tym samym czynniki prowzrostowe – nigdy wcześniej nie były takie mocne:

„Jeśli porównać dzisiejszą infrastrukturę w stosunku do miejsca, w którym znajdowała się ona tuż przed ostatnim rynkiem byka w 2017 r., to jest to naprawdę noc i dzień. I tak teraz nie chodzi o to, czy pieniądze instytucjonalne przejdą do klasy aktywów, ale o to, kiedy.”

O wejściu inwestorów instytucjonalnych w kryptowaluty mówi się od dawna. Ich większe zaangażowanie w rynek wieszczyli np. Mike Novogratz czy Tom Lee, obaj od dawna sugerujący, że przed BTC jest świetlana przyszłość.

Tymczasem dziś BTC jest wyceniany na ponad 8 100 USD i zyskał w ciągu ostatnich 24 godzin 1,43%.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion