Bank Centralny Chin zamyka firmę świadczącą usługi w zakresie krypto transakcji

Bitcoin Wiadomości

Ludowy Bank Chin zamknął lokalną firmę podejrzaną o dostarczanie różnych usług dla krypto firm. Podobnie jak to miało miejsce podczas […]

Ludowy Bank Chin zamknął lokalną firmę podejrzaną o dostarczanie różnych usług dla krypto firm. Podobnie jak to miało miejsce podczas poprzednich negatywnych działań, cena bitcoina zareagowała gwałtownym spadkiem.

Bank Centralny Chin kontynuuje rozprawę z branżą

Bank centralny Chin zamknął firmę o nazwie Beijing Tongdao Cultural Development Co. z powodu podejrzeń, że świadczyła ona usługi programistyczne dla firm zajmujących się cyfrowymi walutami.

Instytucja wykorzystała również okazję, aby przypomnieć o swoim wrogim podejściu do branży kryptowalut. Według władz Chin stwarza ona bowiem bardzo wysokie ryzyko dla inwestorów.

W komunikacie „uroczyście” ostrzeżono wszystkie odpowiednie organizacje w ramach jurysdykcji banku, aby nie świadczyły usług handlowych, marketingowych lub jakichkolwiek innych dla krypto działalności.

PBoC wskazał również, że klienci powinni być wyjątkowo czujni wobec potencjalnego ryzyka związanego z obrotem cyfrowymi aktywami. Bank twierdzi, że powinni się od tego powstrzymać, aby chronić swoje fundusze.

Jest to kolejny cios wymierzony przez władze najbardziej zaludnionego kraju świata w przestrzeń kryptowalut. Chiny zintensyfikowały swoje działania w maju tego roku, kiedy to zakazały górnikom bitcoin działania w swoich granicach.

Bitcoin znowu spada po wiadomościach z Chin

Warto zauważyć, że wszystkie poprzednie uderzenia pochodzące od azjatyckiego supermocarstwa wpływały na ceny na rynku kryptowalut. Nie inaczej jest w przypadku dzisiejszego oświadczenia.

Bitcoin zdołał już zyskać pozytywną trajektorię i przekroczyć poziom 35 tysięcy dolarów. Jednak kilka godzin po ogłoszeniu wiadomości spadł o ponad 1000 dolarów. Większość altcoinów naśladuje swojego starszego brata i również ruszyła na południe. ETH spadł poniżej 2300 USD.

Ze względu na chińskie zakazy, miał miejsce także ogromny spadek hashrate. Wraz z nim doszło do największej w historii korekty trudności wydobycia BTC. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Chiny pboc zakaz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.