za
Dave Portnoy

Banco de Bogotá bada system kryptowalutowych płatności

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Duży kolumbijski bank komercyjny, Banco de Bogotá, rozpoczął właśnie pilotaż dot. programu, w ramach którego wybrana grupa jego klientów będzie mogła dokonywać transakcji za pomocą kryptowalut na specjalnej platformie. Za projektem stoi kolumbijski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego.

Banco de Bogotá stawia na kryptowaluty

Według Portafolio, pilotaż banku rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Umożliwi klientom dokonywanie wpłat i wypłat kryptowalut na mobilną platformę bankową.

W ramach programu pilotażowego klienci będą mogli również handlować swoimi zasobami kryptowalutowymi i i wymieniać je na peso kolumbijskie, bezpośrednio deponując cyfrowe waluty na swoich kontach. Będzie to możliwe dzięki współpracy z wybranymi giełdami kryptowalut. Jak podkreślono, proces będzie skonstruowany w taki sposób, że umożliwi klientom na korzystanie z zasobów fiducjarnych na ich koncie do kupowania kryptowalut bez uprzedniego wysyłania pieniędzy na giełdę.

Pilotaż jest częścią szerszego projektu dot. kryptowalut kierowanego przez krajowy Nadzór Finansowy (Superintendencia Financiera/Superfinanciera), jeden z najważniejszych organów nadzoru finansowego w Kolumbii. Instytucja w zeszłym miesiącu potwierdziła wybór firm, które wezmą udział w projekcie.

Warto dodać, że chociaż na liście Nadzoru Finansowego jest wiele interesujących partnerów, w tym np. Gemini braci Winklevoss, oczy komentatorów będą jednak głównie skierowane na działania Banco de Bogotá. Chodzi o wielkość tego banku i fakt, że współpracuje on teraz z Bitso i Budą, dwoma najpopularniejszymi giełdami kryptowalut w regionie Ameryki Łacińskiej.

Bank jest najstarszą tego typu instytucją w kraju. Obecnie może pochwalić się około 670 oddziałami.

Banco de BogotáSandbox

To jednak nie koniec ważnych wiadomości z Kolumbii. Te same media, jakie informują o programie testów, podały również, że regulator zakomunikował że jego program sandboxa, który będzie trwał przez około rok, nie stanowi żadnego rodzaju zobowiązania do oficjalnego uznania kryptowalut przez państwo.

Nadzór finansowy stwierdził, że kryptowaluty są „nieuregulowane” i poradził obywatelom, aby „zastanowili się dwa razy” przed podjęciem decyzji inwestycyjnych na giełdach cyfrowych aktywów. Warto jednak pochwalić władze kraju, że badają nowe rynki i starają się sprawdzić, jak reagują na nie konsumenci.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności