za

Bahrajn nowym rajem dla kryptowalut

2019-05-01
Bitcoin

Bahrajn staje się coraz bardziej przyjazny dla fintech, w tym kryptowalut i technologii blockchain. Coraz więcej firm z tego rynku przenosi się właśnie tam, by rozwijać swoje działalności.

Jak na razie trzydzieści firm fintech zostało już zatwierdzonych przez Central Bank of Bahrain (CBB), z czego połowa to dostawcy usług kryptograficznych, w tym giełdy. Mają one działać teraz wewnątrz krajowej piaskownicy regulacyjnej.

Sandbox

Cztery podmioty zostały zatwierdzone w tym roku, a trzy z nich (AT Payments Llc, Zpx Pte Ltd. i Bitcove Bahrain) są dostawcami usług kryptograficznych. Ponadto, zgodnie z raportem banku centralnego z 2018 r., 26 firm zostało zatwierdzonych między powstaniem piaskownicy a końcem ubiegłego roku.

Zgodnie ze sprawozdaniem CBB, do końca 2018 r. 35% firm zatwierdzonych do sandboxa stanowiły giełdy kryptowalut, a 11% zajmowało się innymi usługami kryptograficznymi, takimi jak produkcja bitomatów i tokenizacja. Gdy uwzględni się trzy zatwierdzone w tym roku firmy, wartość procentowa firm z rynku blockchain, które przystąpiły do ​​piaskownicy regulacyjnej, osiąga 50%.

Piaskownica regulacyjna w Bahrajnie pozwala firmom „przetestować innowacyjne rozwiązania technologiczne istotne dla fintech lub ogólnie sektora finansowego”, wyjaśnia CBB.

W grudniu ubiegłego roku bank centralny ogłosił, że Tarabut Gateway, spółka zależna Almoayed Technologies, stała się „pierwszą firmą, która pomyślnie ukończyła etap regulacyjny [w] piaskownicy i otrzymała zasadniczo potwierdzenie CBB w ramach regulacyjnych otwartej bankowości”.

Bahrajn coraz bardziej krypto-przyjazny

Bahrajn stara się ściągnąć do siebie firmy ze świata kryptowalut. W marcu media poinformowały, że Rada Rozwoju Gospodarczego Bahrajnu zaprosiła do siebie np. przedsiębiorstwa z Indii. W międzyczasie Reserve Bank of India opublikował niedawno projekt przepisów dot. swojej piaskownicy, który wyklucza firmy kryptograficzne.

Bank centralny Bahrajnu wydał też dokument konsultacyjny w sprawie dyrektyw dotyczących usług świadczonych przez „operatorów platform kryptowalutowych”. Zapewniono tam „ramy regulacyjne dotyczące licencjonowania i nadzoru nad usługami kryptowalutowymi, które podlegają CBB Rulebook Volume 6” – wyjaśnił bank. Ostateczne zasady dotyczące szeregu działań związanych z aktywami kryptograficznymi zostały opublikowane 25 lutego.

„Reguły CBB dotyczą zasad licencjonowania, zarządzania, kapitału minimalnego, środowiska kontroli, zarządzania ryzykiem, AML / CFT, standardów postępowania w biznesie, unikania konfliktów interesów, raportowania i bezpieczeństwa cybernetycznego dla usług kryptowalutowych

-opisał CBB.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności